Smagu veselības problēmu dēļ skatītājus pametusi Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša

Publicēts: 18.01.2020, Komentāri: 1

Latvijas Nacionālā teātra aktrise Astrīda Kairiša, kura uz skatuves ir jau vairāk kā pusgadsimtu, smagu veselības problēmu dēļ bijusi spiesta noslēgt savu karjeru, ziņo žurnāls Kas Jauns.

Astrīdai Kairišai ir 78 gadi - FOTOGALERIJĀ MĀKSLINIECES MIRKĻI.

Pēdējais laikaposms aktrisei bijis ļoti smags. Pirms pāris gadiem mūžībā devās bijušais vīrs Kārlis Auškāps, bet vēl pēc nepilna gada sekoja abu kopīgā dēla Kārļa nāve - viņam bija tikai 46 gadi. Māksliniece centusies būt stipra, bet veselības stāvoklis pēdējo pusgadu nav atbilstošs skatuves darbam.

LASIET ARĪ: Pāragri mūžībā aizsaukts aktrises Astrīdas Kairišas un režisora Auškāpa dēls Kārlis Auškāps

Ģimene aktrisi esot iekārtojusi labā aprūpes namā jeb, latviski sakot, pansionātā.

Viņas veselības stāvoklis neļāva doties arī uz labas draudzenes Helgas Dancbergas bērēm novembrī. Bijušie skatuves kolēģi, kuri lūdz savus vārdus neminēt, izdevumam atzinuši, ka ļoti pārdzīvo par stāvokli, kādā nonākusi aktrise. Viņas atgriešanās uz skatuves vairs neesot sagaidāma.

Atsevišķi teātra pārstāvji apciemo aktrisi aprūpes namā, kur katra šāda tikšanās viņa esot liels prieka un spēka avots. Gluži kā citiem skatuves māksliniekiem, kuri nonākuši grūtībās, visu iespējamo atbalstu sniedzot arī teātris, izdevumam anonīmi norādījuši vairāki aktieri.

Teātris neatklāj sīkāku informāciju par aktrises veselības stāvokli, jo viņa nav ziņojusi par skatuves pamešanu. Teātra kolektīvs novēl māksliniecei atveseļošanos un gaida atpakaļ.

Kairiša Latvijas Nacionalājā teātrī strādā no 1968.gada.

1987. un 1993. gadā aktrise saņēmusi Lilitas Bērziņas balva par izcilu darbu varoņlomās. 1996. gadā nominācija Gada aktrise otrā plāna lomā par Osienes lomu (“Zaļā zeme”). 2005. gadā “Spēlmaņu nakts” balva Gada aktrise otrā plāna lomā par Taņas tantes lomu (“Galka Matalka”) un Džulianas lomu (“Asperna vēstules”). 2012. gadā “Spēlmaņu nakts” balva par mūža ieguldījumu teātra mākslā. 2014. gadā nominācija Gada aktrise otrā plāna lomā par darbu izrādē “Ezeriņš”.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Aivars 19.01.2020 22:22
Fantastiska aktrise. Turās!
3 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV