Sliktāk Latvijā patiesi nav bijis! Slēdz lidostu, pasažieru reisus pāri robežai, aizliedz diskotēkas, naktsdzīvi, sportu, teātri...

Ārkārtas situācija. 30 saslimušo. Ceļošana aizliegta. Nedrīkst notikt neviens pasākums, kur vairāk par 50 cilvēkiem. Jaunākais info 2020.gada 15. martā Covid-19 jeb jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā.
Publicēts: 14.03.2020, Komentāri: 5
2020. gada 15. marta informācija. Četriem cilvēkiem konstatēta "Covid-19" saslimšana, tādējādi apstiprināto gadījumu skaits Latvijā sasniedzis 30, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pedējā diennaktī izmeklēti 244 pacienti, bet kopā izmeklēti jau 910 pacienti.

Pieaugot izmeklējumu skaitam divās diennaktīs, patlaban pozitīvo gadījumu skaits samazinās, nevis pieaug. Taču epidemiologi ir piesardzīgi, jo šī līkne var mainīties. Visos 30 gadījumos ir zināms, kur un kad persona saslima.


Latvija uz laiku pārtrauc starptautisko pasažieru pārvadājumus caur lidostu un ostu robežšķērsošanas vietām, kā arī aizliegs visus organizētos pasākumus, sestdien, 14. martā, nolemts Ministru kabineta arkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē.


Starptautiskā pasažieru kustība tiks slēgta no otrdienas, 17. marta. Tie Latvijas valstspiederīgie, kuri patlaban ir ārvalstīs, varēs atgriezties. Tāpat izbraukt no valsts varēs arī ārzemnieki. Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") pēc sēdes skaidroja, ka robežkontrole uz Latvijas robežām ar Lietuvu un Igauniju netiks atjaunota, bet gan tiks pārtraukta organizēta cilvēku pārvietošana. Tāpat netiks pārtraukti kravas pārvadājumi.Savukārt no Ministru kabineta rīkojuma stāšanās spēkā tiek aizliegti visi organizēti publiskie pasākumi, bet neorganizētas pulcēšanās tiks atļautas maksimāli 50 cilvēku apmērā. Visiem pasākumiem būs jānoslēdzas līdz plkst. 23.00 vakarā.

FOTOGALERIJĀ KORONAVĪRUSS ITĀLIJĀ, ĀZIJĀ, EIROPĀ, LATVIJĀ

Izmaiņas skars arī valsts centralizēto eksāmenu norisi - tie tiks pārcelti uz maiju.

Paredzēts, ka svešvalodu eksāmenu norise tiks nodrošināta laikposmā no 2020. gada 12. maija līdz 15. maijam.

Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar tirgotājiem uzdots ieviest pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai tirdzniecības vietās, bet uzņēmumiem primāri nodrošināt pārtikas, zāļu, pirmās nepieciešamības preču un to ražošanai nepieciešamo izejvielu piegādi vietējā tirgus vajadzībām. Kariņš norādīja, ka valsts kasē ir pieejams miljards eiro, kas tiks izmantots, lai atbalstītu uzņēmējus.

Savukārt par Rīgas domes (RD) ārkārtas vēlēšanu iespējamu pārcelšanu tiks lemts nākamajā nedēļā.

Gadījumos, kad netiek ievēroti šajā rīkojumā noteiktie pasākumi, tiek piemērota atbilstoša administratīvā vai kriminālā atbildība.

Veselības ministre Ilze Viņķele ("Attīstībai/Par!") pēc sēdes žurnālistiem norādīja, ka aizsardzības pasākumi, lai izvairītos no slimības paliek nemainīgi - sociālā distancēšanās, roku mazgāšana. "Pie mazākajām saaukstēšanās vai respiratoro vīrusu infekciju pazīmēm nedoties uz darbu, bet vērsties pie speciālistiem, zvanot pa tālruni 113," teica ministre.

Viņķele norādīja, ka pakāpeniski tiek palielinātas analīžu veikšanas jaudas. "Otro dienu darbojas mobilā analīžu nodošanas iespēja, kur cilvēki var nodot analīzes. Papildināsim ar vēl vienu šādu telti.


Iesaistīsim brīvprātīgos, proti medicīnas studentus," pauda Viņķele.
UZZIŅAI:

Sestdien, 14. martā,  Latvijā reģistrēto "Covid-19" gadījumu skaits sasniedzis 26, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Pēdējās diennakts laikā veikti 258 laboratoriskie izmeklējumi, no tiem pozitīvi bijuši 9. Kopā izmeklētas 666 personas, un Latvijā līdz sestdienas, 14. marta, rītam apstiprināti 26 "Covid-19" saslimšanas gadījumi.

SPKC arī informē, ka tiks veidota karte, kurā būs attēlota saslimstības izplatība Latvijā.

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

"Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs. Cerībā ierobežot vīrusa izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija - no 13.marta līdz 14. aprīlim spēkā stājas ierobežojumi.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

PILNAIS PAZIŅOJUMS - SĀKAS NO TAIMKODA 3:08:00

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ruta Brīvule 15.03.2020 23:16
.....ka kaut kur neaizbrauksi,,,nenomirsi, :,,bet no vīrusa gan var nomirt,, (ninja2) ,tāpēc robežas ciet un ,,basta,,,,pēc tam varēsi braukāt cik uziet!!!
1 0 atbildēt
''Eriks ""Butāns 15.03.2020 23:14
Saeimas svingerklubs gan vēl vaļā.
1 0 atbildēt
Sandra Odgaard 15.03.2020 19:55
Ko vaidat, visur ir ta, Latvija ne pirma ne pedeja
1 1 atbildēt
jorens 15.03.2020 10:08
Visiem pasākumiem jānoslēdzas līdz 23 vakarā???? Vai Vīrus sāk iedarboties pēc 23?
2 0 atbildēt
Jānis Bleive 14.03.2020 23:36
Un kur būtu jāties tiem braukt gribošiem vienīgi uz visiem laikiem bez atgriešanās
4 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV