Kivičs pa īstam sadusmo nāciju: nelikumīgi iegādājas kucēnu - slēpj faktus, lai netiktu sodīts

Ļaudis sašutuši, ka mūziķis, kas ir publiska persona, tik atklāti pārkāpis spēkā esošo likumdošanu, tāpat arī, ja tas noticis, iespējams, paša nezināšanas dēļ, nav paudis nožēlu par notikušo.
Publicēts: 22.05.2020, Komentāri: 10
2020. gada 21. maijā, tieši aptuveni mēnesi pirms abu kopīgā mazuļa nākšanas pasaulē, Andris un Liene Kiviči paziņo, ka viņu ģimeni papildinājis suņuks, kuram dots vārds Čipsis. Kucēnam pat izveidots savs sociālo tīklu konts. Kiviču pāris pie fotogrāfijas, kurā redzams mazais kucēns un kas bija publicēta soctīklā Instagram, rakstīja – "Pirmā bilde ar mūsu sunīti. Mums ir veselas 5 nedēļas". FOTOGALERIJĀ SVAIGĀKIE KIVIČU PĀRA DZĪVES MIRKĻI UN SUŅUKS.

Tieši šis fakts par kucēna vecumu bija nepatīkams pārsteigums daudziem – Latvijā spēkā esošais Ministru kabineta noteikums Nr.266 par dzīvnieku labturību nosaka, ka kucēnu var atsavināt pēc 8 nedēļu vecuma sasniegšanas un divas nedēļas pēc pēdējās vakcinācijas pret vīrusa izraisītām infekcijas slimībām, tāpat dzīvniekam jābūt ar mikročipu un mājas (istabas) dzīvnieka pasi.

Pie Andra Kiviča publiskās informācijas par to, ka kucēns jau piecu nedēļu vecumā dodas mājās, bažas pauda arī dzīvnieku turēšanas un aprūpes speciālisti, kas skaidroja, ka minētais vecums – astoņas nedēļas nav izgudrots “mistisks” skaitlis uz papīra, šajā vecumā kucēns beidzot var uzsākt patstāvīgu dzīvi bez mātes, jo piecu nedēļu vecumā mazulis vēl aizvien ir ļoti atkarīgs no mammas, turklāt ēdot mātes pienu, iegūst arī savai tālākai dzīvei nepieciešamo imunitāti.

Portāla La.lv žurnālisti centās sazināties arī ar pašu Andri Kiviču, jautājot, kamdēļ kucēna iegāde bijusi tik steidzīga un vai mūziķis nav zinājis par Latvijas valstī spēkā esošo likumdošanu. Diemžēl nekādu atbildi mūziķis nesniedza.

Savukārt dažas stundas vēlāk, kad, acīmredzot, Andris Kivičs tomēr apzinājās izdarīto kļūdu, iegādātā kucēna vecums sociālajos kontos pēkšņi tika nomainīts uz citu, tagad kucēns bija kļuvis jau 8 nedēļas vecs - fotogalerijā 5. un 6. bilde.

Daudzos forumos, grupās un sociālajās vietnēs cilvēki šokēti, ka mūziķis, kas ir publiska persona, tik atklāti pārkāpis spēkā esošo likumdošanu, tāpat arī, ja tas noticis, iespējams, paša nezināšanas dēļ, nav paudis nožēlu par notikušo, un ir ziņojuši Pārtikas un Veterinārajam dienestam par, iespējams, notikušu nelikumību attiecībā pret dzīvnieku, kas šķirts no mātes pāragri, tāpat arī, vai kucēnam ir veikta vakcinācija un vai tam ir mikročips.

Žurnālisti sazinājās ar veterinārārsti, Latvijas Veterinārārstu biedrības Mazo dzīvnieku sekcijas vadītājas vietnieci Litu Konopori un lūdza paust viedokli par notikušo.

"Tas ir ļoti netīrs bizness!

Suņa pircējam Latvijā ir pienākums pārliecināties par to, vai kucēnam ir pase un, vai nolūkotā kucēna mikročips ir reģistrēts Lauksaimniecības datu centra dzīvnieku reģistra datu bāzē. Ja nav, pieprasiet kucēnu reģistrēt! Pie tam Latvijā dzimuša kucēna vecums iegādes brīdī nedrīkst būt mazāks par 8 nedēļām."

Pilnu rakstu lasiet La.lv.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Līga Šņepste 25.05.2020 21:05
Tas ir sunitim patik
1 0 atbildēt
Kristīne Popoviča........... 25.05.2020 19:01
Nu ja ka tad ja citi tā daritu tad neviens neliktos ne zinis bet kā Kivičs izdara tad ir katastrofa
1 0 atbildēt
IVARS Pelšs 24.05.2020 20:49
Viņš man liekas idiņs. Ja paņēma sunīti... OK. Rejat rejat
1 0 atbildēt
Fa 24.05.2020 18:22
Suņam bankas konts ari bus ? un dzivoklis?
1 0 atbildēt
Nataša 24.05.2020 18:21
Liene paziņoja, ka abiem ar Kiviču visa nedēļas nogale ir pilna ar koncertiem, tad kāda velna pēc viņi atveda mājās to suņubebi!!!
1 0 atbildēt
Pujene Sārtā 24.05.2020 18:19
Jau pa abiem ir kopā 6 bērni, par kuriem netiek pienācīgi gādāts, tūlīt būs septītais un vēl suns... Kāpēc tik bezatbildīgiem cilvēkiem vēl vajadzīgs suns??? Tādam mazam takšukam taču vajag tik daudz mīlestības un uzmanības!Vienīgi takšuks ar mazo kopā augot varēs viens otram kliedēt vientulību, kad Kiviči koncertēs, jeb vienkārši jēgu pārdzers....
1 0 atbildēt
teikšu kā ir 23.05.2020 20:02
Bļāviens, labāk izdodiet likumus nodrošināt cilvēka dzīvei pietiekošu pensiju, nevis ~80.-EUR/mēn.?!? Kucēnu labturība?!? Izsmiekls pret elementārām cilvēktiesībām! FUI!
1 1 atbildēt
Anita 23.05.2020 19:06
Man gan viņš patīk.
0 2 atbildēt
konsteblis 23.05.2020 18:50
nabaga cilvēciņi - viss, kas rakstīts likumā viņiem svešs...
3 0 atbildēt
ne dienu bezkiviča 23.05.2020 18:11
Vēstures grāmatās laikam pēc 100 gadiem rakstīs par šo skandālpāri
2 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV