34 gadu vecumā mūžībā aizsaukta jaunā māmiņa, Latvijas muzeju 'sirds un dvēsele' Anna Balandina

"Saulainais un vējainais 2020.gada 22. jūlija rīts mums atnesa nepielūdzamu sēru vēsti. Šajā laikā skumstam kopā ar Annas dzīvesbiedru Dāvidu un mazo meitiņu Adeli."
Publicēts: 23.07.2020, Komentāri: 8
34 gadu vecumā mūžībā devusies Latvijas muzeju biedrības valdes locekle Anna Balandina.

Pēc cīņas ar smagu slimību pāragri mūžībā devusies Latvijas muzeju biedrības (LMB) valdes locekle un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārstāve Anna Balandina (1986-2020).

Sēru vēsti publiski pavēstīja Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. GAIŠĀ PIEMIŅĀ ATVADU FOTOGALERIJA.


ATVADĪŠANĀS NO ANNAS BALANDINAS NOTIKS: 2020.gada jūlijā plkst. 15:00 Rīgas Krematorijā. Piederīgie lūdz uz atvadīšanās ceremoniju nenest bēru vainagus.


"Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Muzeju biedrības valde dziļās sērās paziņo, ka pēc smagas slimības pāragri mūžībā aizgājusi mūsu mīļā kolēģe Anna Balandina.


Lai gan Annai bija atvēlēts mazāk laika nekā citiem, pēdējā desmitgadē viņa paguva atstāt nozīmīgus profesionālos un cilvēciskos nospiedumus savā apkārtnē, īpaši stiprinot muzeju saikni ar sabiedrību un pievēršot uzmanību Latvijas muzeju sasniegumiem arī starptautiskajā vidē.

Kopš 2011. gada Anna Balandina bija Komunikācijas un izglītības nodaļas vadītāja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Visu savu varēšanu, izdomu un spēku Anna veltīja mākslas muzeja kopējā tēla veidošanai, un jo īpaši – jaunās komunikācijas koncepcijas īstenošanai, kad muzeja galvenā ēka tika atvērta apmeklētājiem pēc rekonstrukcijas. Komunikācija un darbs ar cilvēkiem bija Annas kaislība. Viņa bija aizrautīga, emocionāla, zinātkāra un mērķtiecīga. Pēc Annas iniciatīvas 2017. gadā Rīgā notika starptautiskās muzeju platformas We Are Museums konference. Pateicoties Annas neatlaidībai, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 2018. gadā stāvēja līdzās citiem Eiropas Muzeju gada balvas nominantiem.

Kopš 2018. gada Anna darbojās arī Latvijas Muzeju biedrības valdē. Darbs biedrībā bija Annas sirdslieta, un viņai bija skaidra vīzija, kādu viņa vēlas redzēt biedrību – spēcīgu, muzeju nozari pārstāvošu un vienojošu organizāciju. Pēc Annas iniciatīvas un viņas vadībā tika uzsāktas būtiskas pārmaiņas biedrības stratēģiskajā darbā. Anna organizēja muzeju darbinieku tālākizglītības un sadarbības platformu “Rītdienas muzejs”, uzsāka diskusijas par muzejiem un ilgtspēju. Annas ieguldītā darba rezultātu mēs visi redzējām šajā pavasarī, kad martā sabiedrībai kļuva pieejama biedrības mājas lapa, bet jūnijā – Latvijas muzeju katalogs. Vēl pirms nedēļas Anna steidza uzrakstīt preses relīzi par LMB Gada balvas rezultātiem. Annai bija daudz ko dot. Esam zaudējuši darītspējīgu, stratēģiski un dziļi domājošu komunikācijas profesionāli.


Mums ļoti pietrūks Annas. Nebūs viegli aprast ar domu par vitāla un daudzām iecerēm pārpilna mūža netaisnīgo pārrāvumu. Anna Balandina turpinās dzīvot daudzu Latvijas muzeju darbinieku atmiņās, atgādinot par profesionālo degsmi, dzīvesprieku un spēju cīnīties līdz pēdējam.


Saulainais un vējainais 22. jūlija rīts mums atnesa nepielūdzamu sēru vēsti. Šajā laikā skumstam kopā ar Annas dzīvesbiedru Dāvidu un mazo meitiņu Adeli.


Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Muzeju biedrības valde izsaka visdziļāko līdzjūtību visiem Annas Balandinas tuviniekiem un draugiem."


FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Marks 26.07.2020 21:29
Līdzjūtība.
1 0 atbildēt
Anete 23.07.2020 22:51
Ak, Dievs, mīļais, ko Tu dari ar talanta pārpilniem un sirdsjauniem cilvēkiem?
3 0 atbildēt
Ina > Anete 23.07.2020 23:14
tieši to pašu padomāju, kāpēc visuvarenais nemīl inteliģenci, bet bomžus valkā pensijas vecuma smailēs...
3 0 atbildēt
ĀRIS 23.07.2020 22:47
DRAMATISKI SMAGI
3 0 atbildēt
Ona Akopjana 23.07.2020 21:15
Līdzjūtība tuviniekiem
4 0 atbildēt
anna 23.07.2020 21:07
Drausmīgi. līdzjūtības.
4 0 atbildēt
Erlends 23.07.2020 20:59
Rūgtums. pazinu. jauka, profesionāle kultūras jomā. RIP..
7 0 atbildēt
Alta 23.07.2020 20:49
Cik skumji.. Līdzjūtība ģimenei
8 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV