Cienītā izglītības ministre, beidziet ņirgāties par skolotājiem un bērnu vecākiem!

Skolas direktores izmisums par situāciju Latvijas skolās 2020. gada 28. oktobrī sakarā ar COVID-19 pandēmijas uzliesmojumu.
Publicēts: 28.10.2020, Komentāri: 8

Anna Vladova, skolas direktore:

"Katru dienu, lasot ziņas, es sev jautāju: vai mūsu ministri vispār saprot, ko viņi saka? Vai viņi saprātīgi novērtē situāciju? Kad viņi paziņo, ka vecāki var izvēlēties - laist uz skolu savu bērnu vai ne, vai tiek aprēķinātas iespējamās sekas? Vai mums skolās ir papildu skolotāju komplekts?

Vai arī viņi sagaida, ka skolotāji atkal, kārtējo reizi izpildīs visus Ministru kabineta norādījumus un strādās trīs maiņās (tagad viņi strādā divās maiņās)?

Varbūt mums ir skolotāju rinda?

FOTOGALERIJĀ IEPRIEKŠ NEPUBLICĒTI FOTO: ILGA ŠUPLINSKA IERODAS UZ VALSTS PREZIDENTA EGILA LEVITA INAUGURĀCIJU

Īsumā par tagad notiekošo skolā, faktu izklāsts:

- Pulksten 8.15 pirmā nodarbība, teiksim, klātienē.

- Pulksten 9.00 otrā nodarbība - attālināti. Jums ir jāpielāgo, jāielādē, jāsagatavo prezentācijas ekrāns, jāpārbauda, vai visi bērni ir savienoti, un jānovada stunda.

- Pirms trešās nodarbības pulksten 9.50 jāvēdina un dezinficē telpas, jāsagatavojas pilna laika nodarbībai. Pēc stundas jāpavada bērni līdz ēdnīcai, jānokontrolē, vai viņi ir apmeklējuši tualeti un dezinficējuši rokas. Nedrīkst aizmirst, kurš no bērniem ir alerģisks pret mazgāšanas līdzekļiem, un ir jāiesaka alternatīvais variants.

- Ceturtā stunda / piektā stunda 10.45 - 12.20, urrā - pāris 10. klasē, pielāgotMS Teams, lejupielādēt prezentāciju, jo jauns standarts, jauna uz kompetenci balstīta pieeja.

- Sestā stunda 12.30 - pirms nodarbības jāizvēdina klase, jādezinficē, pilna laika nodarbība. Pēc nodarbības, ja ir laiks, - ātri ieskrien tualetē, no rīta kafija līdzi, vēl neskarta...

- Septītā un astotā stunda 13.20 - 14.50 - paveicies, atkal pāris 11. klasē. 15.30 - 16.30Zoomskopā ar kolēģiem... un tā līdz 17.00-18.00.

- Tālāk saskaņā ar plānu - sadarbība ar kolēģiem, tiešsaistes konferences, semināri, kursi vēl līdz kādiem pulksten 19.00, pēc tam viegli uzkožam, tējas krūze un uz priekšu - gatavojamies nākamās dienas nodarbībām, pārbaudām iesūtītos uzdevumus vai burtnīcas, sazināmies ar vecākiem. Neviens nezina, kāda būs rītdiena.

Ja vecāki izvēlēsies to, kas viņiem ir ērtāk, - es esmu par to! Bet tad ministrijai tagad un nekavējoties vajadzētu dubultot finansējumu skolām un nodrošināt papildu skolotājus tiem bērniem, kuri izvēlas mācīties attālināti. Jo mūsu varonīgie skolotāji vienkārši fiziski nevar bez pārtraukuma strādāt 24 stundas diennaktī, dažreiz, piedodiet, bez pārtraukuma organisma dabiskajām vajadzībām.

Un, godīgi sakot, esmu par to, ka skola pati izlemj, kuru izglītības formu šobrīd izvēlēties. Ja manā skolā visi ir veseli, es ceru, ka tas tā arī būs, tad kāpēc mums ir jāiet uz attālināto mācību procesu? Fakts, ka skola kvalitatīvi izpilda visas SPKC prasības un epidemioloģiskās instrukcijas, ir dokumentēts. Pārbaudes nav atceltas.

Ministrijai jāpublicē algoritms, pēc kura skola un pašvaldība pieņem lēmumu par darba režīmu. Un tas, kas notiek tagad, ir kaitējums. Kaut kāda zīlēšana ar kārtīm. Mēs strādājam, nē, mēs nestrādājam, lemj pašvaldība, lemj vecāki, vecāki neizlemj... Izlemiet beidzot! Un beidziet ņirgāties par skolotājiem un vecākiem."

Raksts pirmoreiz publicēts portālā Pietiek.com.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Kristīne Popoviča........... 30.10.2020 21:20
Es pilnīgi piekrītu ka lai skolas pašas izlemj kā mācīt un ja manā pašvaldība nav covid tad skola strādā,un kā gan strādājoš vecāks var sēdēt mājās ar bērnu(jo ir berni kas nespēj vieni mācīties,nemāk attālināti),un ka lai skolotājs visu paspēj? Gan izglītības ministre(kauns viņu tā saukt) gan ilze vinķele šķiet dzivo citā realitātē, un viņām nav ne jausmas ko vinas ar saviem dīvainajiem lēmumiem nodara izglītības sistēmai,vecākiem un pedagogiem
1 0 atbildēt
wtf 30.10.2020 20:42
nost šiten to ministrieni!
2 0 atbildēt
līga 29.10.2020 08:32
tak samaziniet stundu skaitu, lai pedagogi neizdegtu. un algas neaiztikt, kaut vai uz šo pandēmijas laiku, kas tas par stulbumu.
2 0 atbildēt
idiotisms!!! 28.10.2020 21:57
Atkāpties Šuplienei!
3 0 atbildēt
nekariņš 28.10.2020 21:23
nava redzējusi rungu visā savā dzīvē šī ministrele
3 0 atbildēt
noriebies 28.10.2020 21:17
Drausmīgākās ministres šuplinska un fakuču ilze
4 0 atbildēt
skatos foto un brīnos 28.10.2020 21:10
prezidenta galerijā uzcirtusies, ikdienā kā švabra staigā
5 0 atbildēt
Drāks > skatos foto un brīnos 28.10.2020 21:14
Tiesa, ikdienā viņa pēc pārbrieduša milfa izskatās
4 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV