Pāragri mūžībā aizsaukts pazīstamais politiķis Māris Grīnblats

Publicēts: 15.03.2021, Komentāri: 3
Aizsaulē aizgājis bijušais politiķis un vairāku Saeimas sasaukumu deputāts Māris Grīnblats, portālam LSM apstiprināja nacionālajā apvienībā  "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA).

Bijušais politiķis mūžībā devies 2021. gada 14. martā, 66 gadu vecumā. Izsakām visdziļāko līdzjūtību tuviniekiem un draugiem.


ATVADU FOTOGALERIJA.

Grīnblats dzimis 1955. gada 5. janvārī Kuldīgā. 1973. gadā beidzis Kuldīgas 1. vidusskolu un tanī pašā gadā iestājies Latvijas Valsts universitātes Vēstures un Filozofijas fakultātē, kur mācības beidza 1982. gadā, liecina ziņu aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija.

Grīnblats ievēlēts 5., 6., 7., 8., un 9. Saeimā. Bijis “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” frakcijas priekšsēdētājs 8. un 9. Saeimā, izglītības un zinātnes ministrs no 1995. līdz 1997. gadam, partijas “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” priekšsēdētājs, kā arī Pilsoņu kongresa priekšsēdētājs.

Līdz šim Grīnblats strādājis par NA Saeimas frakcijas konsultantu, liecina politiskā spēka mājaslapā pieejamā informācija.

NA priekšsēdētājs Raivis Dzintars atzina: “Mūs atstājis partijas biedrs, domubiedrs un draugs. Māris mūsu piemiņā paliks kā izcils komandas cilvēks, erudīts un pieredzējis valstsvīrs, kura padoma apvienībai ļoti pietrūks.

Pietrūks Māra asā prāta, humora, sirsnības un vienkāršības. Saeimas frakcijas telpas vairs nebūs tādas, kādas tā bija kopā ar Māri. Nacionālās apvienības vārdā izsaku visdziļāko līdzjūtību Māra Grīnblata ģimenei, draugiem un ikvienam, kuram tas ir sāpīgs zaudējums."

Atvadīšanās no Māra Grīnblata notiks piektdien, 19. martā, plkst. 13.30 Jēkabpils ielā 28, Rīgā.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Skolnieciņš no svētbirzs 05.04.2021 09:45
Šodien ir 5. aprīlis. Ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir Dievietes Ostaras svētki! Kopš senseniem laikiem senie ģermāņi pielūdza Dievieti Ostaru. Arī mūsdienās daudzviet pasaulē turpina pielūgt Dievieti Ostaru. Ticība senajai un spēcīgai Dievietei Ostarai nekur nav zudusi. Vajag tikai atcerēties pagānisko tradīciju īsto jēgu. Dieviete Ostara ir mīļa un jauka. Viņa ir pavasara un rītausmas Dieviete. Viņa ir dzīvības dāvātāja. Leģenda vēsta, ka Dieviete Ostara trusi kā labo gariņu sūta pie cilvēkiem, lai noskaidrotu, kas notiek cilvēku mājās. Par to viņa reizi gadā ļauj trušiem dēt raibas olas. Šī leģenda ir atklāj Dievietes Ostaras labsirdīgo dabu. Šodien, kad diena ir līdzsvarā ar nakti, Dievietes Ostaras spēks ir savā pilnībā. Lieldienās ticīgie dzīro par godu pavasara un rītausmas Dievietei Ostarai! Par to Dieviete Ostara atalgo ticīgos ar labklājību, bagātību un veiksmi. Kopš senatnes trusis (zaķis) ir bijis uzticams Dievietes Ostaras pavadonis. Lieldienu trusis (Lieldienu zaķis) ir auglības simbols, bet Lieldienu ola ir jaunas dzīvības simbols. Diemžēl SARS-CoV-2 vīruss nekur nav izgaisis, kovid-19 (covid-19) pandēmija vel joprojām turpinās. Būsim piesardzīgi! Pasargāsim sevi un savus tuvākos! Nedosimies uz baznīcu dievkalpojumiem, bet gan paliksim savās mājās, lai svinētu Lieldienas par godu Dievietei Ostarai! Lai Dieviete Ostara atnes mums saulainu pavasari! Lai Dieviete Ostara sniedz mums priecīgu rītdienu! Lai Dieviete Ostara stāv mums klāt! Lai Dieviete Ostara pasargā mūs no ļauna!
Ar dzīvības dāvātājas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētbirzs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”).
#Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #GadskārtuSvētki #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #05.04.2021. #pirmdiena #svētbirzs
1 0 atbildēt
Skolnieciņš no svētbirzs 05.04.2021 09:44
Nemanot ir atnākušas Lieldienas. Lieldienas ir seni, pagāniski svētki, kurus dažādas Eiropas tautas svinēja vel pirms kristietības laikmeta. Lieldienas ir pavasara saulgriežu svētki, tie ir gadskārtu svētki. Šajā laikā daba mostas no ziemas miera. Visapkārt zeme plaukst un zeļ. Dzīvība rosās it visur. Daudzas Lieldienu tradīcijas mūsdienu Latvijā ir nākušas no ģermāņu Dievietes Ostaras kulta. Piemēram, Lieldienu zaķa (Lieldienu truša) noslēpto olu meklēšana, vai arī olu krāsošana dažādās krāsās. Lieldienas ir pavasara un rītausmas Dievietes Ostaras svētki. Lieldienās senās un varenās Dievietes Ostaras spēks sasniedz savu pilnību. Šajā laikā Dieviete Ostara ir īpaši labvēlīga pret jebkuru ticīgo, kas viņai tic un viņu godā. Šajā laikā Dieviete Ostara uzklausa mūsu lūgšanas un piepilda mūsu vēlmes. Ticība Dievietei Ostarai ir brīvprātīga, jo Dieviete Ostara ir bezgala labestīga un iecietīga pret cilvēkiem. Viņa mūs mīl. Vajag tikai pieņemt Dievieti Ostaru savā sirdī, un viņa kliedēs tumsu mūsu sirdīs! Lai aust jauns rīts! Lai godāta Dieviete Ostara kā tas no iesākuma ir bijis, tā tagad un vienmēr lai ir! Visa slava dzīvības dāvātājai un dzīvības nesējai Ostarai! Priecīgas Lieldienas!
Ar dzīvības dāvātājas Ostaras svētību, Skolnieciņš no svētbirzs
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Seriālā “Amerikāņu Dievi” (angļu val. “American Gods”) par Dievieti Ostaru stāsta 1. sezonas 8. sērijā “Nāc pie Jēzus” (angļu val. “Come to Jesus”).
#Lieldienas #LielāDiena #PavasaraSvētki #PavasaraSaulgrieži #GadskārtuSvētki #DievieteOstara #RītausmasDieviete #PavasaraDieviete #auglība #dzīvība #bagātība #LieldienuTradīcijas #LieldienuZaķis #LieldienuTrusis #LieldienuOlas #OluKrāsošana #pagāni #rituāli #buršanās #05.04.2021. #pirmdiena #svētbirzs
1 0 atbildēt
Spīdola 15.03.2021 21:41
Īsts tautfrontietis. Izcils darbs Latvijas neatkarības atjaunošanā.
2 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV