Latviešu tautas nodevējs vārdā Jānis! Aiztur un apcietina Krievijas pensijas guru - Saeimas deputātu Ādamsonu

No Krievijas pensijā saņēmis 88 tūkstošus eiro (!).
Publicēts: 11.06.2021, Komentāri: 19
2021.gada 11. jūnijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa kā drošības līdzekli nolēma piemērot apcietinājumu spiegošanā Krievijas labā vainotajam Saeimas deputātam Jānim Ādamsonam.

Tiesa ierosinājumu par apcietinājuma piemērošanu skatīja aptuveni divas stundas. Ādamsonu uz un no tiesas zāles konvojēja trīs Valsts drošības dienesta (VDD) vīri maskās.

Ādamsons žurnālistiem komentārus nesniedza. Tāpat komentārus atteicās sniegt Ādamsona advokāts.

Aizdomās turētais Saeimas deputāts Jānis Ādamsons laika posmā no 2009. līdz 2020. gadam Krievijas militārajā pensijā saņēmis kopumā 88 349 eiro, liecina apkopotie dati no politiķa iesniegtajām valsts amatpersonas deklarācijām.Deputātam ir 64 gadi. Jāņa Ādamsona dzīves mirkļi bilžu galerijā.


Likumā teikts, ka apcietinājumu var piemērot tikai tad, ja kriminālprocesā iegūtās konkrētās ziņas par faktiem rada pamatotas aizdomas, ka persona ir izdarījusi noziegumu, par kuru likums paredz brīvības atņemšanas sodu, un cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziegumu, netraucēs vai neizvairīsies no izmeklēšanas.

Jau ziņots, ka Saeimas vairākums ceturtdienas rītā nolēma piekrist kratīšanas veikšanai deputāta Ādamsona dzīvesvietā un darba vietā, viņa aizturēšanai, apcietināšanai un citu drošības līdzekļu piemērošanai, kā arī aizturēšanas un kratīšanas rezultātā izņemto priekšmetu apskatei.

Valsts drošības dienests (VDD) līdz šim vien paziņojis, ka dienests ceturtdien veicis neatliekamas procesuālās darbības trešdien sāktā kriminālprocesā saistībā ar aizdomām par spiegošanu.

Kriminālprocess sākts saskaņā ar Krimināllikuma 85.panta pirmo daļu. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka VDD attiecībā uz Ādamsonu ir aizdomas par vairāk nekā 40 epizodēm.

VDD minētā Krimināllikuma norma ir par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu līdz desmit gadiem.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija liecina, ka uz Ādamsonu krīt aizdomas par informācijas nodošanu Krievijai pēdējo četru gadu laikā. Neoficiāli zināms, ka Ādamsons nodevis gan publiski pieejamus dokumentus - dažādus likumu grozījumus, informāciju par armijas iepirkumiem un budžetu, gan sniedzis ziņas pēc valsts austrumu robežas apmeklēšanas, informējis par Baltijas asamblejas nostāju pret "Nord Stream 2". Tāpat saskaņā ar neoficiālu informāciju, ziņu nodošanai viņš izmantojis savu parlamenta datoru.

Ādamsons parlamentā darbojās Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, Pieprasījumu komisijā un Baltijas lietu apakškomisijā. Lai gan Ādamsonam nav pielaides valsts noslēpumam, viņam bija tiesības piedalīties Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdēs, kurās amatpersonas prezentē ierobežotas pieejamības informāciju.

Padomju laikā Ādamsons ieņēma dažādus posteņus PSRS Jūras kara flotē. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Ādamsons bija gan Latvijas Jūras spēku komandiera vietnieks, gan arī Robežsargu brigādes komandieris, bet vēlāk pievērsās politikai. Ādamsons aizvien saņem Krievijas maksāto militāro pensiju.FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ina Kadile 20.06.2021 01:40
Cik nozelojama ir Latvijas kriminal-izmeklessana, un visa institucija kopumaa, ja deguna prieksa 25 gadus darbojas spiegs, jus to ziniet, jums ir aizdomas, bet rokas par iisu ko darit .. NESPEJ ATKLAAT, istos jau neizsutis, bet taa gribas atrast kadu, jo kaiminiem labaki rezultati!!! Viss tiessi kaa bordelistu komandai - stradaja 20 gadus viena brandza, kopigi izlema, ka jacep augssa partija, tad visiem buus nodrossinata laba dzive un liels atalgojums un iespejas sevi izradiit ... Varoni!!!!
1 0 atbildēt
FAK! 20.06.2021 01:24
KRETĪNS NECILVĒKS!
1 0 atbildēt
Riebjas 15.06.2021 15:48
Nodevējs kvadrātā!!!! Gan jau izsvilinās patiesību no viņa!
1 0 atbildēt
Modris Frīdenbergs 13.06.2021 22:54
Tas nav vienīgais.
2 0 atbildēt
Gunara Deisone > Modris Frīdenbergs 13.06.2021 22:54
jā , jā ir vēl tie pareizie nodevēji
2 0 atbildēt
Juris Ščipovskovs 11.06.2021 23:42
Ar ko tad Godmanis ir parezāks ? Solīja augstākais 10 gadu laikā mūs augsti atīsto valstu pirmajā 3 niekā izcelt Kā tad nu i ?
1 1 atbildēt
Gunta Celma 11.06.2021 19:54
Pēc 30 gadiem.
1 1 atbildēt
Arnis Kačiks 11.06.2021 19:53
Vairāk priecētu Urbanoviča un Ušakova arests...
3 0 atbildēt
Ha ha 11.06.2021 19:09
Interesanti, vai jau ir bijusi tiesa, kas viņa vainu ir neapgāžami pierādījusi un notiesājusi??? Kādas juridiskas vai morālas tiesības ir viņu saukt par latviešu tautas nodevēju??? Cilvēka vaina nav pierādīta, kaut kādi pierādījumi vēl tikai sākti vākt, bet mēdiji jau cilvēkam ir pasludinājuši spriedumu - vainīgs! Tas nav normāli! Vienalga vai tas ir Ādamsons, vai kāds cits cilvēks, tādu lietu kā nevainīguma prezumcija vēl neviens nav atcēlis.
3 1 atbildēt
ilgu gadu darbs > Ha ha 11.06.2021 19:55
43 epizodes tāpat ne no kā nerodas. Un apcietinājumu tāpat vien tiesa nepieprasa
2 2 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV