Dailes teātra aktieri: Mīļie latvieši! Lūdzu vakcinējieties!

Publicēts: 10.08.2021, Komentāri: 60

"Mīļie latvieši! Lūdzu vakcinējieties!" video uzsaukumā lūdz aktieri Pēteris Gaudiņš un Mirdza Martinsone.

JAUKĀKIE MIRKĻI FOTOGALERIJĀ

2021.gada 27. jūlijā, Dailes teātris atklāja jauno – 102. sezonu. Pirmajā kolektīva kopsapulcē darbiniekus uzrunāja valdes loceklis Juris Žagars un mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs. No šodienas Dailes teātra kolektīvam pievienojas Agnese Vārpiņa, kas turpmāk būs teātra komunikācijas vadītāja. Pēc kopsapulces notika tradicionālā Dailes teātra kolektīva sezonas atklāšanas fotografēšanās.

BILŽU GALERIJA - FOTO: JĀNIS DEINATS, DAILES TEĀTRIS

Jauno sezonu Dailes teātris uzsāks jau 3. augustā Dailes dārzā. Ar Olgas Dreģes un pianista, komponista Edgara Cīruļa kopdarbu tiks atklāts teātra simtgadei veltīts koncertcikls “Dailes kanons”, kura ietvaros līdz pat 9. septembrim atsevišķos vakaros uz skatuves tiksies arī Juris Bartkevičs, Ieva Segliņa unPlatons Buravickis, Juris Strenga un Jānis Šipkēvics, Lilita Ozoliņa un Reinis Zariņš, Rēzija Kalniņa un Vestards Šimkus, Lidija Pupure un Agnese Egliņa, kā arī Raimonds Pauls, Ausma Kantāne un Ilze Ķuzule-Skrastiņa.

Paralēli “Dailes kanona” norisei sezonu plānots uzsākt ar pandēmijas laikā radītajām, bet līdz skatītājiem nenonākušajām izrādēm. 3. augustā Lielajā zālē notikspubliskais ģenerālmēģinājums Regīnas Ezeras romāna “Zemdegas” iestudējumam Dmitrija Petrenko režijā, kas pirmizrādi piedzīvos 5. augustā. Savukārt 12. augustā skatītāju vērtējumam tiks nodota mūsdienu britu dramaturģes Nīnas Reinas spriedzes pilnā un izklaidējošā mūsdienu traģikomēdija “Piekrišana”, kuru Lielajā zālē iestudējusi režisore Laura Groza. 27. augustā beidzot pirmizrādi piedzīvos teātra simtgades centrālais notikums – Māras Zālītes jaunākās lugas “Smiļģis” iestudējums Viestura Kairiša režijā.

9. septembrī gaidāma pirmizrāde Ežēna Jonesko komiskai absurda drāmai “Degunradži”, ko Dailes teātra Lielajā zālē iestudējusi Eiropā veiksmīgi strādājošā ungāru režisore Ildiko Gāšpāra, izrādes radošajā komandā apvienojot Reini un Kristu Dzudzilo un vairākus izcilus ungāru māksliniekus.

Tāpat šoruden Dailes teātra repertuāru papildinās Regnāra Vaivara iestudējums “Trīs draugi”, kas tapis iedvesmojoties no slavenākā Ēriha Marijas Remarka romāna ar tādu pašu nosaukumu, Elīnas un Rūdolfa Gediņu un Kristas un Reiņa Dzudzilo kustību izrāde “Ļoti labas minūtes”, kas radīta domājot par trešo pāri – Asju Lācis un Valteru Benjaminu. Savukārt pavisam jaunā spēles laukumā pirmizrādi piedzīvos Patrika Zīskinda “Kontrabass”, kuru iestudējis jaunais režisors Henrijs Arājs.

Jaunajā sezonā plānotas arī Dailes teātra viesizrādes. 15. augustā ar skatītāju un teātra profesionāļu novērtēto, četras “Spēlmaņu nakts” nominācijas un divas balvas saņēmušo iestudējumu “Elpa” Dmitrija Petrenko režijā (lomās Kārlis Arnolds Avots un Anete Krasovska) Dailes teātris piedalīsies Cēsu mākslas festivāla Teātru Grand Prix skatē. Bet 28. septembrī “Elpa” ar Gintu Andžānu un Ievu Segliņu būs skatāma Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti”. 30. oktobrī ar komēdiju “Mūsējās” Intara Rešetina režijā plānots viesoties Alūksnes Kultūras centrā.

Jaunajā sezonā Dailes teātra kolektīvu papildina divas jaunas aktrises – Katrīna Griga un Milēna Miškēviča, kuras uz skatuves jau būs redzamas jaunākajos iestudējumos: “Zemdegas”, “Piekrišana”, “Smiļģis” un “Trīs draugi”.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ināra Zālīte 26.09.2021 03:25
Pat prātā nenāk!
0 1 atbildēt
Dace Baikova 26.09.2021 03:24
Varu teikt to pašu, meklējiet citu darbu... Neviena filma, izrāde vai koncerts neliks man potēties.... Tā vietā vairāk laiku pavadīšu ar ģimeni....
0 1 atbildēt
Irins Pozdnakova 25.08.2021 22:49
da ladno i bez nih obojdjemsja,pustj karins s levitsom hodjat
0 0 atbildēt
MAIJA OVAKIMJAN 21.08.2021 23:42
Ejiet bekot.
0 0 atbildēt
Daniels Jandavs 21.08.2021 23:33
Jus paprasiet galvanajam arstam, vai vispar eksiste tads virus un kas vins ir
0 1 atbildēt
Dainis Kindzulis 21.08.2021 22:33
no sirds lūdzu aktierus kaut nedaudz iedziļināties un saprast kas notiek un ja vēl tiešām ir kaut minimāls saprāts NEVAKCINĒTIES!
0 1 atbildēt
Gaidis > Dainis Kindzulis 21.08.2021 23:41
netēlo stulbeni! Sen jau visi aktieri ir savkcinējušies. Turklat absolūti brīvprātīgi!
1 0 atbildēt
Kristīne Priedīte 21.08.2021 22:15
Fuck off
0 2 atbildēt
Diāna Šmite 21.08.2021 22:14
Par velti mīlēts!
0 2 atbildēt
Gunārs Ērglis 21.08.2021 22:13
Švakcinējieties paši ar pianistu priekšgalā!!!
0 2 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV