Mūžībā aizsaukta izcilā un neatkārtojamā Latvijas basketbola leģenda Armands Krauliņš

ATVADU FOTOGALERIJA un VIDEO ARMANDA PIEMIŅAI.
Publicēts: 01.07.2022, Komentāri: 5
2022. gada 1. jūlijā 82 gadu vecumā mūžībā devies ilggadējais Latvijas basketbola treneris, Latvijas Basketbola savienības Goda biedrs Armands Krauliņš.

ATVADU FOTOGALERIJA ARMANDA KRAULIŅA PIEMIŅAI

Krauliņš beidzis Kandavas vidusskolu un absolvējis Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtu.

Laikā no 1963. līdz 1974. gadam bijis sieviešu basketbola kluba Rīgas "Lokomotīve" galvenais treneris, bet pēc tam pievērsies vīriešu klubu trenēšanai. Savas dzīves laikā strādājis ar Rīgas VEF, Rīgas ASK, Maskavas "Dinamo", BK "Brocēni", BK "Ventspils", Doņeckas "Shakhtyor". Tāpat bijis arī PSRS, Irākas, Latvijas izlašu galvenais treneris.

Krauliņa ieguldītajā smagajā darbā pēc valsts neatkarības atgūšanas bija atjaunotās vīriešu valstsvienības pirmā starptautisko cīņu pieredze 1992. gadā un Eiropas čempionāta finālturnīrs 1993. gadā, komandai pārsteidzot ar uzvaru pār vicečempioni Itāliju. Viņa vadībā vīriešu valstsvienība Eiropas čempionāta finālturnīrā 2001. gadā guva emocionālu uzvaru pār Lietuvas izlasi un izcīnīja 8. vietu, ko pēcteči spēja pārspēt tikai pēc 16 gadiem.

Latvijas čempionu “Brocēni” skaļais pieteikums Eiropas klubu turnīros un jaunizveidotā basketbola kluba “Ventspils” darba profesionalizēšana, izejot starptautiskajā apritē un izcīnot pirmos Latvijas čempiona titulus, arī bija Krauliņa devums.

Krauliņš deva ieguldījumu sieviešu valstsvienības saimniecības sakārtošanā un 2004. gadā palīdzēja komandai izcīnīt ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kas ievadīja panākumiem bagātāko posmu dāmu izlases vēsturē.

Vīriešu valstsvienībā Krauliņš vadīja komandu 107 spēlēs, ko tikai nesen pārspēja viņa audzēknis Ainars Bagatskis.

Krauliņš strādāja arī Uzbekistānā, Krievijā, Irākā, Kolumbijā un Ukrainā. Viņa rēķinā ir vairākas spēles PSRS izlases galvenā trenera statusā.

Pirmo Latvijas čempiona titulu Krauliņš izcīnīja ar Rīgas “Lokomotīves” sieviešu  komandu 1972. gadā. VEF vīriešu meistarkomandai septiņdesmito gadu otrajā pusē, atgūstot vietu PSRS augstākajā līgā, tieši Krauliņa vadībā izveidojās jauno spēlētāju paaudzes meistarībai un mentalitātei atbilstošs spēles rokraksts, kas aizrāva līdzjutējus Latvijā un nodrošināja komandai popularitāti visā lielvalstī, bet visspožākajam talantam – Valdim Valteram – bija kā tramplīns starptautiska mēroga karjerai.

Krauliņš arī veicināja Rīgas ASK renesansi astoņdesmito gadu beigās, piesaistot jaunos latviešu basketbolistus, kuriem palīdzēja spert pirmos soļus lielajā basketbolā.

Viņš sakārtojis arī sieviešu valstsvienības saimniecību un 2004. gadā izcīnīja ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kas ievadīja panākumiem bagātāko posmu komandas vēsturē.


2003. gadā Krauliņš saņēmis piektās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. 1978. gadā kļuvis par Latvijas PSR Nopelniem bagāto treneri, 1984. gadā — PSRS Nopelniem bagāto treneri. 2014. gada maijā paziņoja par trenera karjeras beigām.


Izsakām visdziļāko līdzjūtību Krauliņa kunga tuviniekiem, kolēģiem un talanta cienītājiem.


FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Janis 04.07.2022 13:13
Leģendas nekad nemirst, paldies par ieguldijumu.
0 1 atbildēt
Ainis 04.07.2022 02:59
Jauks cilvēks. Sava darba profesionālis. RIP
1 1 atbildēt
Artūrs Gelžinis 04.07.2022 02:18
Iededzu svecīti.
1 0 atbildēt
Dziļi jūtu līdz piederīgajiem un LV basketbola ģimenei 02.07.2022 23:24
Izcilnieks.
1 1 atbildēt
Somiete 02.07.2022 22:49
Jauks, profesionāls, īsts sporta meistars. Vienmēr pa TV bija emocionāls un iedrošināja sportistus spēlēt pēc savas stratēģijas.
Visas dziļākās līdzjūtības..
1 1 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV