Mūžībā aizsaukts izcilais režisors, aktrises Indras Rogas dzīvesbiedrs Mihails Gruzdovs

Publicēts: 12.02.2023, Komentāri: 2
2023. gada 12. februārī rīta agrumā mūžībā devies režisors un aktiermeistarības pasniedzējs Mihails Gruzdovs, vēsta Dailes teātris.

Māksliniekam bija 69 gadi. ATVADU FOTOGALERIJĀ kopā AR DZĪVESBIEDRI INDRU ROGU


Gruzdovs dzimis 1953. gadā Valmierā. Studēja Vahtangova teātra augstskolas režijas fakultātē, deviņdesmito gadu sākumā strādāja par Pēterburgas studijteātra "Krustceles" režisoru, bija arī šī teātra galvenais režisors un pasniedza aktiermeistarību un režiju Pēterburgas Teātra akadēmijā.

Kops 1993. gada sāka iestudēt izrādes Latvijas teātros. Kopš 2001. gada Latvijas Kultūras akadēmijas docents, aktiermeistarības pedagogs, kā arī maģistrantūras režijas meistarības docētājs. 2002. gadā, aktieru trupas aicināts un atbalstīts, kļuva par Dailes teātra māksliniecisko vadītāju. No 2005. līdz 2009. gadam Gruzdovs bija Dailes teātra galvenais režisors. Gruzdovs iestudējis izrādes arī citos Latvijas teātros, tostarp Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā teātrī, Liepājas teātrī, Valmieras teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Iestudējis virkni spožas izrādes uz Latvijas teātra skatuves, vairākkārt saņēmis gan "Spēlmaņu nakts" nominācijas, gan balvas par labākajām izrādēm. Režisors 2008. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

"Par režisoru sacīts, ka viņa darbi piesaistīja uzmanību ar augstvērtīgu saturu, garīguma meklējumiem, bet pats režisors – ar prasību pēc maksimālas aktieru personiskās klātbūtnes, cilvēciskas atvērtības un atdeves," teikts teātra ierakstā.

Dailes teātra kolektīvs saka: Gruzdovs arvien paliks aktieru un teātra cilvēku ļoti cienīts un iemīļots režisors.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ina 15.02.2023 14:13
Piekrītu, ka briesmīga nāves pļauja Latvijā. Vēl tas 45gadīgais Lellu teātra aktieris, ko šeit rakstīja.
RIP. Lai viegli dvēseļlidojumi.
1 0 atbildēt
atkal nāves pļauja 12.02.2023 23:45
Līdzjūtības....
1 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV