Pēdējais plencis, krāpnieks, bomžu draugs un dzērājs! Šokējošs sveikums dzimšanas dienā izcilajam Imantam Kalniņam no sievas

Izcilā Imanta Kalniņa ēnas puses.
Publicēts: 26.05.2023, Komentāri: 10
Atklāj skarbu patiesību par komponistu Imantu Kalniņu. Turklāt tieši izcilā Maestro Imanta Kalniņa 82 gadu jubilejā.

Grāmatnīcās nonācis personīgs un intīms Velgas Hānbergas stāsts. Grāmatas stāsts ir par 22 gadiem, kad Velga bijusi komponista Imanta Kalniņa sieva, vēsta slavenību žurnāls Privātā Dzīve.


SIEVAS VELGAS FOTO SESTAJĀ BILDĒ GALERIJĀ
Grāmatā Imants Kalniņš tiekot parādīts negaidītā, nosodošā gaismā - kā bezatbildīgs cilvēks, krāpnieks attiecībās un pēdējais plencis, kurš zaļo pūķi lietojis kopā ar bomžiem, bezpajumtniekiem un citiem sabiedrības likteņ-pabērniem.


Tiek atklāti gan skaisti vārdi, ko viņš teicis savai mūzai, gan gļēvulība, aizejot pie citas sievietes. Parādīta omulīga dzīvošana lauku īpašumā un postoša atkarība no alkohola.

Runājot par alkohola atkarību, Velga Hānberga stāsta, ka Imants vairākas reizes bija nonācis Sarkandaugavas psihenē, bet viņa ar mākslinieku mājās turpinājusi auklēties. Tikmēr Kalniņš tikai turpinājis dzert un dzert.Par attiecībām ar citām sievietēm, - Velga stāsta par Imanta gļēvulību un nekaunīgiem meliem. Piemēram, rakstniece Kellija Čerija cerējusi uz kāzām ar Imantu, bet viņš viņai pat nebija pateicis, ka sen precējies ar Velgu.


Kalniņš esot informēts, ka šāda nomelnošanas grāmata ir iznākusi. Šodien, 2023.gada 26.maijā Imants Kalniņš svin 82. šūpuļsvētkus. Sveicam komponistu svētkos!

BILŽU GALERIJĀ IMANTS KALNIŅŠ UN VIŅA DZĪVE - BĒRNI UN SIEVAS

Pārējās sievas

Ar pirmo sievu Brigitu laulība ilga tikai gadu. 1962. gadā ģimenē piedzima meita Antuanete, kuras vīrs ir mūziķis Uģis Roze. Jau vēlāk Antuanete stāstīja, ka vecākiem tā bijusi gadījuma laulība. Tie bijuši sešdesmitie gadi ar seksa revolūciju, kad tikuši lauzti stereotipi par ģimeni un laulībām. Tobrīd Brigitai bijis divdesmit, Imantam – pāris gadu vairāk. Viņi izšķīrušies, kad meitai Antuanetei nav bijis pat gads.

Ātra un īslaicīga bija arī otrā laulība ar Edīti. Abu attiecībās 1964. gadā piedzima meita Andžela, kuras vīrs ir filozofs Igors Šuvajevs. Kādā intervijā Edīte atzina, ka viņas ģimenei Kalniņš ir svešs cilvēks. Viņš ne reizi nav apsveicis meitu dzimšanas dienā, bet mazbērnus vispār nav redzējis un nepazīst.Trešo reizi Kalniņš apprecējās Liepājā – ar aktrisi Helgu Dancbergu. Laulībā piedzima meita Dana un dvīņi – Krists un Rēzija Kalniņi. Jau vēlāk aktrise stāstīja, ka šķiršanās bijusi viņas iniciatīva, jo ļoti nogurusi no vīra pārmērīgās dzeršanas. Turklāt Imants reizēm dzēris ar visādiem bomžiem un cietumniekiem. Tolaik bērni bijuši mazi, visa sadzīve gūlusies uz Helgas pleciem. Aktrise atceras arī kādu dramatisku savas dzīves momentu – izmisuma mākta, viņa stāvējusi Liepājas dzīvoklī uz balkona, paņēmusi rokās dvīņus Rēziju un Kristu, vecāko meitu Danu pičpaunā un domājusi: “Palaidīšu lidojumā bērnus un tad metīšos lejā pati.” Attiecību beigas bijušas ļoti smagas – aktrise ik dienu lūgusi Dievu, lai ātrāk izšķirtos un tas būtu pēc iespējas mazāk sāpīgi.


Tāpat bijis kaislīgs romāns ar amerikāņu dzejnieci un rakstnieci Kelliju Čeriju, ar kuru komponists iepazinies 1965. gadā Maskavā. Jauniņā rakstniece, apceļojot Eiropu, ļāvusies avantūrai un nolēmusi apmeklēt arī Krieviju. Imantu Kalniņu viņa nejauši satikusi viesnīcā Metropole, jaunais komponists mācējis angliski un nevairījies no sarunas ar ārzemju viešņu.Pavisam drīz Kellija Čerija ieradusies Rīgā, abu starpā sācies kaislīgs romāns. Vēlāk tas turpinājies sarakstes formā. Desmit gadus pēc pirmās tikšanās 1975. gadā Kellija Čerija ielidojusi Rīgā ar kāzu kleitu somā. Abi ar Imantu bija iecerējuši apprecēties. Tomēr komponista vēlmei salaulāties ar ārzemnieci padomju režīms uzlicis veto, un šī vēlme palikusi nerealizēta.

Ceturto reizi komponists iestūrēja laulības ostā ar tērpu mākslinieci Velgu, kurai bija divi bērni no iepriekšējām attiecībām. 1980. gadā Kalniņu ģimenē piedzima dēls Marts Kristiāns. Velga kādā intervijā stāstīja, ka uzņēmusies visas mājas rūpes, lai Imants vairāk varētu pievērsties radošajam darbam. Šī laulība komponistam bija visilgākā – 22 gadus. Tomēr arī tā kādudien beidzās. “Mani vienmēr ir uzrunājis cilvēka skaistums,” atzīst Kalniņš. “It sevišķi skaistas meitenes. Skaistums ir tāda lieta, ko tu pieņem bez argumentiem. Skaistums ir parādība, ko mēs nevaram nodefinēt, tas ir kaut kas tāds, kam cilvēks piekrīt uzreiz. Skaistas sievietes valdzinājums ir tikpat liels kā mūzikas vai mākslas valdzinājums.” Imants secina, ka viņš vienmēr tiecies uz šo skaistumu kā tauriņš uz sveces liesmu. Parasti viņš izšķīries, kad bijis jau citas sievietes savaldzināts.
Piekto reizi viņš apprecējās ar Agru Fominu, kas jau bija izšķīrusies no mūziķa Igo, ar kuru laulībā bija dzimuši divi dēli. 2000. gadā Kalniņu ģimenē piedzima dēls Džonatans. Agra neslēpj, ka ir gandarīta par šo laulību. “Man ir viegli dzīvot, jo Imkiņš ir uzmanīgs, iejūtīgs, nav augstprātīgs un kaprīzs,” saka Agra. Protams, viņiem bijuši pārdzīvojumi un domstarpības, taču nekad nav strīdējušies un kur nu vēl plēsušies. Viens otru uzrunā par Imkiņu un Agriņu, turklāt Imkiņš katru dienu sauc sievu par eņģelīti. Komponists uzsver, ka Agra tik tiešām ir eņģelītis.

Agrāk Kalniņa aktīvā iesaistīšanās sabiedriskajā dzīvē un personīgās dzīves aspekti viņu bija noveduši lielā depresijā. “Es biju apstājies dzīvot un apstājies saprast, ko darīt tālāk,” saka Kalniņš. Kad viņš sastapis Agru, dzīve spēji pagriezusies uz gaišo pusi. Imants atzīst, ka nespēj dzīvot viens. Šajā ziņā viņš nav stiprs, viņam noteikti jābūt blakus mīļotajai sievietei. Agra viņam ir mūza un iedvesmas avots. Visas notis – tās ir no Agriņas. Komponista darbošanās parasti notiek agri no rīta, kad daudzi vēl guļ un visapkārt ir kluss. Viņš ceļas sešos un strādā līdz divpadsmitiem - šādi tika vēstīts 2014.gadā.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Komentāri: 10
Avots: Vipi.tv. Rakstā publicēts citāts no Jauns.lv (Patiesā Dzīve)
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Vaira Carbone ex.Rudzīte 06.06.2023 16:13
Kāpēc tad precējās , ja jau zināja, ka dzērājs no jaunības un sieviešu mīlis? tagad sadomājusi naudu pelnīt
2 1 atbildēt
Baiba Rupeika 28.05.2023 21:06
Man vienalga, ko saka. Otrs tāds kā Kalniņš nav tas ir fakts.
1 0 atbildēt
Marite Viļuma 27.05.2023 23:54
Ko viņa tagad, mūža nogalē, grib panākt? Pašai jau 75, laimīga (?) ar Hānbergu, bet nu vecas lietas cilā. Atriebība? Daudz par vēlu un pašu noliek neglaimojošā "plauktiņā".
3 1 atbildēt
Ausma Luse 27.05.2023 22:35
Smuki nav, bet darīt var!Mums visiem dzīvē dažādi ir gājis, bet vai tādēļ vecumā tik atklāti jāmazgā netīrā veļa, turklāt pati jau nebija pirmā sieva.
3 1 atbildēt
Vaira Carbone ex.Rudzīte 27.05.2023 22:31
Kāpēc tad precējās , ja jau zināja, ka dzērājs no jaunības un sieviešu mīlis?
tagad sadomājusi naudu pelnīt.
2 1 atbildēt
Inta Muceniece 27.05.2023 22:14
Būtu jel klusējusi! Esi atradusi siltu azoti un dzīvo! Kalniņa talanta priekšā varam atļauties tikai galvu noliekt, nevis tagad apdzejot jaunības trakumus
2 2 atbildēt
Regīna 27.05.2023 09:52
Dzērājs paliek dzērājs. N E D O D D I E V S !!!
Izsaku līdzjūtību VISĀM sievām. Talants vienmēr zina pareizo noti, lai meldiņu mīlošās ausis autoru pažēlotu un samīļotu!
3 1 atbildēt
apskatījos galerijā 26.05.2023 21:26
Tai velgai jau sejā rakstīts, ka pati lielākā maita
115 4 atbildēt
Aelita > apskatījos galerijā 26.05.2023 21:46
pievienojos!
61 2 atbildēt
Daina 26.05.2023 21:25
stulbā Velga iecerējusi vecumdienās piķi nogrābt uz Kalniņa rēķina
63 4 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV