Atklājušies fakti, cik šokējošos apstākļos mirusi kino un teātra karaliene Regīna Razuma

Publicēts: 04.06.2023, Komentāri: 9

Neoficiāla, bet droša informācija no teātru kuluāriem vēsta ne pārāk glaimojošas ziņas par Regīnas Razumas aiziešanu mūžībā.


Neviens tā īsti par aktrisi neesot interesējies un rūpējies. Pēdējā laikā viņa esot bijusi vientuļa.


Razuma esot atrasta mirusi savā dzīvoklī pēc kāda laika, kad nav atbildējusi uz ilgstošiem telefona zvaniem un kāds par to cēlis trauksmi. Iespējams, tās bijušas divas vai pat vairāk dienas. Dzīvoklī esot iekļūts to uzlaužot. Māksliniece esot gulējusi uz grīdas. Nāves cēlonis tiek minēts - trombs.
Kāds aktieris izteicis versiju - Regīnu varēja glābt, ja vien viņai radinieki un līdzcilvēki būtu pievērsuši pienācīgāku un lielāku uzmanību.


Vēl pirms mēneša viņa dejojusi sava kolēģa Ģirta Krūmiņa monoizrādē. Tikai pirms nedēļas viņa tika redzēta Larsa fon Trīra filmu retrospekcijā. Kāpēc viņa aizgāja tik agri un pēkšņi?


FOTOGALERIJĀ AKTRISES VISDAŽĀDĀKIE DZĪVES MIRKĻI


Dēls Rems žurnālam Privātā Dzīve stāstījis, ka neviens no tuviniekiem neesot pat iedomāties varējis, ka aiziešana būs tik pēkšņa, jo viņa esot bijusi veselīga, pilna spēka un enerģijas.

Par Regīnas aiziešanu izteicies arī Regīnas otrais vīrs – mākslas zinātnieks Jānis Borgs, kurš neslēpj, ka ziņa par dzīvesbiedres nāvi bijusi kā pērkons no skaidrām debesīm: “Viņa taču bija vesela kā rutks!” brīnījies Borgs.
Aktrise Baiba Broka:

“Regīnas pēkšņā aiziešana mani ārkārtīgi satrieca, kā tuva cilvēka zaudējums, jo man viņa bija ne tikai ilgu gadu kolēģe, kuras inteliģenci un skaistumu vienmēr esmu apbrīnojusi un, paldies Dievam, esmu daudzkārt atzinusies Regīnai pašai, ka vēlētos viņai līdzināties, bet arī tuvs cilvēks, tikpat kā radiniece, jo esmu piedzimusi gandrīz vienā dienā, vienā slimnīcā un palātā ar Regīnas dēlu Remu, un kad to noskaidrojām, mūsu starpā radās īpašas, siltas un sirsnīgas jūtas. Katrā tikšanās reizē to izjutu. Regīna manās atmiņās vienmēr būs ne tikai ārkārtīgi skaista sieviete un aktrise, bet arī īpaši smalks, jūtīgs un sirdsgudrs cilvēks, kura klātbūtnē gribas kļūt labākam.”

Aktieris Gundars Āboliņš:

“Man visu laiku ausīs skan viņas (Lotes Kapickas) pēdējie vārdi izrādē "Vēlā mīla": "Nāves nav! Nav! Mēs nemirstam! Un tā ir tīra patiesība."


Uzziņai:


Ar dziļām skumjām informējam, ka svētdien, 14. maijā, mūžībā devusies Jaunā Rīgas teātra aktrise Regīna Razuma (22.09.1951 - 14.05.2023).


ATVADU FOTOGALERIJA
“Regīna Razuma ir viena no galvenajām JRT sejām jau kopš 1993. gada. Faktiski JRT vēsture no paša sākuma nav iedomājama bez šīs aktrises” - saka teātra dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis. “Jau pirmajos JRT iestudējumos (“Marķīze de Sada”, “Doriana Greja portrets”, “Liesmojošā tumsa”, “Kaija” u. c.).


Regīna Razuma bija aktrise, kura lielā mērā ietekmēja to jauno teātra valodas rašanos, ar kuru JRT kļuva unikāls un īpašs. Visus šos gadus viņa ir kalpojusi teātrim šī vārda visburtiskākajā nozīmē un viņas savdabīgā aktrises daba ir iedvesmojusi daudzus režisorus. Regīna Razuma jau ir iegājusi latviešu teātra vēsturē, jo tāda viņa ir tikai viena. Pirms viņas tādu nav bijis un nebūs arī.”


Skaistumu aktrise Regīna Razuma savos skatuves tēlos spēja pārvērst mākslinieciskā spēkā, suģestējošā noslēpumā, kas līdzvērtīgs Grētas Garbo, Marlēnas Dītrihas, Astas Nīlsenas sniegumam pasaules kinematogrāfā. Viņas neikdienišķi spilgtajiem un neatkarīgajiem sieviešu tēliem vienmēr būtiski piemītošs bija arī personības valdzinājums, ļaujot sastapties ar māksliniecisku parādību, kas ir ietilpīgāka, daudzslāņaināka un dziļāka nekā vienīgi cilvēka fiziskais skaistums.
Regīnas Razumas mākslinieciskā intonācija bija klusinātāka, iekšup vērstāka, 21. gadsimta modernajam izteiksmes veidam pietuvinātāka. Un ļoti individuāla, nesajaucama ne ar vienu citu mūsdienu latviešu aktiera sniegumu. Regīnas Razumas radītajiem tēliem piemita neikdienišķa inteliģence, tajos aizvien bija sajūtama cilvēciskās aristokrātijas klātbūtne, neatkarīgi no tā, vai skatītājs satiekas ar 18. gadsimta baronesi de Simiānu “Marķīzē de Sadā”, vai 21. gadsimta Parīzes Sorbonnas universitātes intelektuālās elites pārstāvi Marī Fransuāzu izrādē “Pakļaušanās”, vai arī vienkārši sievieti dažādos un visos laikos, kā Ernestīne iestudējumā “Dzimšanas dienas kūka”, kas kļuva par Regīnas Razumas pēdējo nospēlēto lomu Jaunajā Rīgas teātrī. Par savu darbu daudzu gadu garumā aktrise saņēmusi Lilitas Bērziņas balvu, "Spēlmaņu nakts" balvu un “Lielo Kristapu”.
Regīna Razuma apliecināja cilvēciskās kvalitātes un skaistuma spēka iespējamību savā mākslā. Un arī dzīvē. Regīna Razuma bija arī mamma dēlam un vecmāmiņa trīs mazbērniem.


Jaunais Rīgas teātris izsaka visdziļāko līdzjūtību aktrises ģimenei, draugiem un talanta cienītājiem.


Atvadīšanās no aktrises notiks pirmdien, 22. maijā no plkst. 13.00 līdz plkst. 14.00 JRT Mazajā zālē Miera ielā 58a.
Arī mēs izsakām visdziļāko līdzjūtību aktrises Regīnas Razumas ģimenei, draugiem un talanta cienītājiem.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ilzei 07.06.2023 16:00
Guna Sproģe
Kā tad 75 ir vidējais vecums Latvijā.Nepārspīlēsim.
1 0 atbildēt
Ilze Koopa [Siliņa] > Ilzei 07.06.2023 16:00
Palasiet rakstu !!! Viņa bija veselīga...
1 0 atbildēt
Guna Sproģe 06.06.2023 10:38
Trombu nekad neviens nevar paredzēt, cik daudzi pazīstamie tā ir aizgājuši,pat redzami veseli.Mūsu gadsimta nelaime.
2 1 atbildēt
Ilze Koopa [Siliņa] > Guna Sproģe 07.06.2023 15:59
Trombs...?! Pārāk bieži un daudzi pēdējā laikā mirst ar trombiem...!!! Diemžēl, blaknes...
0 0 atbildēt
... 05.06.2023 01:20
Tādi auksti cilvēki, kuri strādā uz perfektu ārējo imidžu nemaz negrib, lai viņiem īpaši lien dvēselē un liien klāt. Un droši vien ari negrib, lai jūs rakstat, kā viņa mājās gulēja. viņi grib būt kā aukstas perfektas melna granita plāksnes ar pulētu virsmu. Ka neko par viņiem neuzzināsiet un nav kur pieķerties. Tikai fasāde.
1 1 atbildēt
... 05.06.2023 01:13
Man šķita, ka viņa ir tāda paauksta un loti rezervēta strikta tante. Tāda kā štoku notijusi dāma. Sakiet kā ir - jūs pelnat uz klačām un taisat milzīgu nesmuku lietu, uzgrūžot vainas sajūtu cilvēkiem, kuri visticamāk dzīvoja tāpat kā ikdienā. Cik no jums sazvanās katru dienu vai vairāk reiz dienā ar saviem tuvineikiem, ja viņi dzīvo aktīvu aizņemtu un supersvarīgu dzīvesveidu. Un varbūt viņiem nemaz nav laika priekš jums.
1 1 atbildēt
Anita 05.06.2023 01:03
2 dienas nepievērsa uzmanību? Vai tad katru dienu jāzvana? Mani droši vien atradīs pēc 2 mēnešiem.
2 1 atbildēt
Alise 05.06.2023 00:01
Cik skumji
2 0 atbildēt
Seržs > Alise 05.06.2023 00:18
Ir tik skumji , ka aizraujas elpa
1 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV