Mīlestībā, mīlestībā, mīlestībā viļņo krūts... Izcilais komponists Juris Kulakovs mūžībā aizsaukts ar notīm rokās. In Memoriam

ATVADU FOTO UN VIDEO.
Publicēts: 12.02.2024, Komentāri: 6
Latvijas Rokmūzikas Asociācija:

"Debesu supergrupai ir pievienojies vēl viens mūziķis -
Latvijas rokmūzikas ģēnijs - Juris Kulakovs!
Latvijas Rokmūzikas Asociācija izsaka dziļu līdzjūtību tuviniekiem, draugiem un kolēģiem!
Juri, lai tev gaišs ceļš starp zvaigznēm!"
2024. gada 12. februārī 65 gadu vecumā negaidīti mūžībā devies tautā iemīļotais latviešu komponists, multiinstrumentālists un grupas "Pērkons" dibinātājs Juris Kulakovs. To Latvijas Radio 3 "Klasikai" apstiprinājis mūziķis un Jura Kulakova grupas biedrs Juris Sējāns.

ATVADU FOTOGALERIJĀ JURA KULAKOVA DZĪVES MIRKĻI

Kulakova ieguldījums latviešu rokmūzikā ir ļoti plašs un daudzveidīgs, viņš bija brīvdomātājs, dziļa un neordināra personība. Vārdos grūti izsakāms trieciens – par saņemto sēru ziņu saka viņa līdzgaitnieks mūzikā Juris Sējāns.

"Šorīt no rīta mēs saņēmām no viņa sievas Lauras šo skumīgo ziņu, ka Juris faktiski pēkšņi un negaidīti ir miris. Tas tiešām ir liels trieciens gan grupai "Pērkons", gan viņa mūzikas faniem." Sējāns norādīja, ka ilgu laiku Juri Kulakovu mocīja visādas veselības problēmas, bet ar tām viņš tā kā veiksmīgi tika galā: "Ko man Laura teica, ka viņš ir miris ar notīm rokās."

"Pagājušajā nedēļā mēs ar viņu vēl sazvanījāmies par koncertiem, kuri bija paredzēti Edgara Liepiņa 95. dzimšanas dienai "Dzintaru koncertzālē". Mēs pārrunājām programmu, un viņš bija radošs un pilns enerģijas, bet, saprotiet, liktenis ir liktenis," intervijā Latvijas Radio 1  paudis Juris Sējāns, vēsta LSM.lv.

Dziedātāja Ieva Akuratere, sāpju un skumju pārņemta, saka:


"Mīlestībā, mīlestībā, mīlestībā viļņo krūts.."


Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs:


"Šī diena nāk ar skumju ziņu: mūžībā devusies Latvijas mūzikas leģenda Juris Kulakovs. Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem un visiem viņa talanta cienītājiem. Tas spurainais, nepieradinātais un lieliskais laikmets palēnām aiziet vēsturē."Mūzikas kritiķis, žurnālists Uldis Rudaks:


"Paldies, Juri! Šis bija mans pirmais RadioNABA raidījums "Zibens Pa Dibenu", uz kuru loģiski aicināju Juris Kulakovs un viņa grupu Pērkons, no kuriem aizņēmos sava raidījuma nosaukumu, un Juris neiebilda, viņam tas pat patika, un arī pats to savulaik esot aizņēmies no klaida latviešiem. 


Kad astoņdesmito gadu pirmajā pusē manās rokās nonāca lente ar abiem pirmajiem Pērkona albumiem, daudz kas izmainījās manā mūzikas klausīšanās un izpratnes pasaulē. Vēlāk, jau deviņdesmitajos, iepazināmies, un pat sadraudzējāmies, un tad man radās pārliecība, ka, ja esmu ticis aizkustināts no kādas mūzikas, tad arī personiska saprašanās ir vieglāka, jo mēs jau esam pazīstami caur mūziku. 


Ja tā ar mīlestību radīta, nevis uzražota, tad tā ir šī cilvēka personības spogulis. Juris bija Latvijas rokenrola karalis. Visās nozīmēs. Visdziļākā līdzjūtība Laurai Kulakovai un grupai, kas īsā laikā pazaudējusi abus melnbalto taustiņu pavēlniekus. Mūsu pēdējā sarunā ar Juri notika tai dienā, kad tika paziņots par otrā Pērkona taustiņinstrumentālista Uģa Muzikanta aiziešanu, par ko viņš bija ļoti satriekts. 


Arī man bija ļoti aizraujoši koncertos vērot, kā viņi abi spēlējot viens uz otru skatās, lai saprastu, ko kuram kurā mirklī darīt. Mūsu pēdējo sarunu es beidzu ar vārdiem: 


"Turies, Juri, lai pēc iespējas ilgāk mums nav jāsaņem šāda ziņa par tevi. Mums tevi vajag vēl."  Tagad jūtos pat tā kā nelāgi, ka kaut ko tādu pateicu. Lai viegli!"Uzziņai:

Juris Kulakovs dzimis 1958. gada 20. maijā Līvānos. Beidzis Līvānu 1. vidusskolu un bērnu mūzikas skolu (1975), kur mācījies spēlēt akordeonu un fakultatīvi apguvis trompetes spēli, pēc tam – Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolu akordeona specialitātē (1979). Latvijas Valsts konservatorijā absolvējis Pūtēju un estrādes orķestru vadītāju un diriģentu klasi (1984, pedagogi – Raimonds Pauls un Alnis Zaķis) un mācījies kompozīciju (1985–1990) pie Pētera Plakida, vēstīts Latvijas mūzikas informācijas centra (LMIC) mājaslapā.

Multiinstrumentālists, lielāko daļu mūzikas instrumentu apguvis pašmācības ceļā. Kopš 1978. gada muzicē ansamblī "Menuets". 70. gadu beigās izveidojis instrumentālo džezroka grupu "Arka". 1981. gadā nodibinājis rokgrupu "Pērkons", kas kļuva par vienu no jaunatnes visiemīļotākajām un padomju kultūrbirokrātijas visvairāk neieredzētajām grupām.

Kā taustiņinstrumentālists Juris Kulakovs piedalījies dziedātājas Ievas Akurateres, aktiera Edgara Liepiņa soloprogrammās, iesaistījies dažādos rokmūzikas projektos.

Muzicējot kā pianists koncertmeistars un veidojot populāras vokālās mūzikas aranžējumus, sadarbojas ar trim tenoriem Miervaldi Jenču, Nauri Puntuli un Guntaru Ruņģi. Strādājis arī ierakstu producēšanas jomā. Ar "Menuetu" koncertējis Polijā, VDR (1979), ar "Pērkonu" – ASV, Kanādā, Francijā, Zviedrijā (1989–1998), ar Ievu Akurateri – Francijā (1994), ar Edgaru Liepiņu – Austrālijā (1995), ar trim tenoriem – ASV (2002).

Latviešu mūzikas vēsturē Juris Kulakovs ir pirmais komponists, kura spalvai pieder pasija (Mateja pasija) un videoopera ("Debešķīgā nepieciešamība"). Apbalvots par labāko muzikālo izrādi dramatiskajā teātrī 2001./2002. gada sezonā (mūzikls "Mazais princis"), atzīts par 2002./2003. gada Liepājas teātra sezonas labāko komponistu. Kopš 2002. gada Juris Kulakovs bija Latvijas Komponistu savienības biedrs, teikts LMIC biogrāfijas aprakstā.FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ak, ja 14.02.2024 15:47
Nebūtu lietojis, vēl ilgi dzīvotu
1 0 atbildēt
RIP Jurim 12.02.2024 23:00
Debesis pušu. Latviešu tautai sēras. Traģiski
32 0 atbildēt
Laila 12.02.2024 21:14
Gaišu ceļu Debesu Pērkonā un mūžam paliks mūsu sirdīs
82 0 atbildēt
Bēdas Latvijă 12.02.2024 20:33
Akuraterei pilnīga taisnība. Mīlestību......
77 0 atbildēt
Slideni šodien un skumji 12.02.2024 19:41
Saule. Pērkons. Daugava.
110 0 atbildēt
Aija 12.02.2024 18:15
RIP.
96 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV