Šarmants profesionālis ar maģisku balsi. Sirsnīgi gaidīts vienmēr - katrā mājā un ģimenē. Mūs pametis "Kino un mēs" leģenda Miks Savisko

Publicēts: 27.02.2024, Komentāri: 3
2024. gada 27. februārī 87 gadu vecumā mūžībā devies kinokritiķis, Latvijas Televīzijas leģenda un scenāriju autors Mihails Miks Savisko.


Latvijas Radio atvadu vārdi:

"Šodien mūžībā devies kinokritiķis un teorētiķis, scenāriju autors Miks Savisko (1936–2024).

ATVADU FOTOGALERIJAViens no profesionālākajiem un vērīgākajiem Latvijas kinoprocesa vērtētājiem un virzītājiem kopš 20. gadsimta 60. gadiem. No 1960. līdz 1997. gadam Miks Savisko strādāja padomju mākslas žurnālā “Māksla” Latvijā, kur bija kino, foto un arhitektūras nodaļu redaktors. 

Viņš pazīstams arī kā populārā kinoraidījuma "Kino un mēs" ilggadējs veidotājs un vadītājs (1971–1991). 


2018. gadā Mikam Savisko piešķirta Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” par Latvijas dokumentālā kino teorētiskās bāzes veidošanu un ilgstošu izglītojošu darbu filmu mākslā.
Atvadīšanās notiks sestdien, 2024. gada 2. martā, plkst. 10.00 Rīgas Krematorijā.

Latvijas Radio 3 “Klasikas” vārdā izsakām visdziļāko līdzjūtību Mika Savisko ģimenei, draugiem, domubiedriem un visiem, kuriem dārga viņa piemiņa."

Pirms 15 gadiem Miku Savisko iemūžinājis arī portāls Slavenibas.lv, kur kinokritiķis pozē slavenību fotogrāfam Kasparam Ūdrim

Režisors Andis Mizišs:


"Esmu bezgala pateicīgs Mikam, ka savulaik iekārdināja mani uz rakstīšanu. Dažādās pasaules malās piedzīvotais un aizkadros palikušais ieguva jaunu saturu žurnālā Māksla Plus.

Un protams viņa maģiskā balss un aizrautība, stāstot par kino…"Ekspolitiķis Linards Muciņš:

"Jā, kad TV neatkārtoja, jo vēl nebija videomagnetofonu, bija jābūt laikus mājās uz raidījuma sākumu! Pēdējos trīsdesmit gadus viņš klusēja, veselība vai nemācējām viņu iesaistīt vai pienākt klāt? R.I.P."

Žurnāliste Lia Guļevska:

"Izcils profesionālis... Tagad vairs tādu nav. Lai gaišs ceļš pretī Gaismai..."Vidvuds Medenis:


"Līdzjūtība no Medeņiem! Kā kino cilvēks, kino zemes iedzīvotājs turu sevī Viņa gaismu, melnbaltos kadrus un patīkamo būtību."

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Mikelsons 28.02.2024 11:01
Miks bija izcils profesionalis ,kino pazinejs un vina vaditie raidijumi bija tie ,kuru del-atlikam mala visu..kur ir tagad jauni cilveki,kuri spej ka Miks Savisko komentet filmas jeb nav vairs to filmu...
0 0 atbildēt
Ilona 28.02.2024 03:23
Briesmīgi zaudēt tādu profesionāli un gaidītu ciemiņu katrā ģimenē. RIP.
0 0 atbildēt
Austra 28.02.2024 01:38
Atkal slaveno pļauja. RIP.
22 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV