Erots 2020

No skarbiem treniņiem Pekinas nomalē līdz skatītāju pārpildītām zālēm

Jau 5. maijā Ķīpsalas hallē būs skatāma iespaidīga Ķīnas kungfu laikmetīgās dejas izrāde „Durvis” (Gateway), kur 12 jauni puiši – kungfu meistari un dejotāji – uz skatuves demonstrēs elpu aizraujošas kustības un unikālu cīņas tehniku, kas neatlaidīgi slīpēta jau no agras bērnības.
Publicēts: 13.04.2015, Komentāri: 0

Jau 5. maijā Ķīpsalas hallē būs skatāma iespaidīga Ķīnas kungfu laikmetīgās dejas izrāde „Durvis” (Gateway), kur 12 jauni puiši – kungfu meistari un dejotāji – uz skatuves demonstrēs elpu aizraujošas kustības un unikālu cīņas tehniku, kas neatlaidīgi slīpēta jau no agras bērnības.

 „19 līdz 22 gadus vecie jaunieši dzīvo un trenējas skarbos apstākļos Pekinas nomalē. Mēģinājumi notiek vecā peldbaseinā, ko trupas dalībnieki ir pielāgojuši savām treniņu vajadzībām. Mūsu Maskavas forštate salīdzinājumā ar to ir gluži vai labiekārtots pilsētas centrs,” stāsta horeogrāfe Olga Žitluhina, kura dejas izrādi redzēja Pekinā. „Ikvienam profesionālim ir skaidrs, ka tas, ko spēj izdarīt šie puiši, nav izdarāms gada laikā – tas ir smags, nežēlīgs darbs daudzu gadu garumā,” teic horeogrāfe.

Ķīnā ar austrumu cīņu mākslām bērni sāk nodarboties pat no trīs gadu vecuma. Vingrošanas treniņos katru dienu tiek pavadītas 4 līdz 6 stundas, turklāt bieži vien tam visam klāt vēl nāk skarbā ikdienas realitāte, piemēram, ūdens un elektrība tikai konkrētos laikos vai, ļoti vienkārši, askētiski sadzīves apstākļi, kādus Latvijas jaunieši nekad nav piedzīvojuši.

Deju apvienības „The Contemporary Dragon KungFu Company” stils ietver tradicionālo Ķīnas kaujas mākslu un laikmetīgo deju, tajā jaušama Džekija Čana unikālās akrobātiskās cīņas tehnikas ietekme. Deju apvienību 2006. gadā nodibināja pasaulslavenais aktieris Džekijs Čans. Savas prasmes mākslinieki slīpējuši slavenākajās Ķīnas kungfu skolās, tostarp Šaoliņas klosterī, un pie Pekinas Deju akadēmijas pasniedzējiem. Deju apvienība ir piedalījusies tādās filmās kā „Dragon Blade”, „The Karate Kid”, „Taichi 2” un citās, kā arī dažādās izrādēs un televīzijas uzvedumos.

Kā zināms, pirmoreiz Baltijā pārsteidzošu cīņas mākslas spēku un laikmetīgās dejas skaistumu varēs baudīt Ķīnas deju apvienības „The Contemporary Dragon KungFu Company” izrādē “Durvis” (Gateway), kas notiks 5. maijā plkst. 19.30 Ķīpsalas hallē. No kurienes mēs nākam? Kurp mēs dodamies? Izrāde ir stāsts par dzīvi – cilvēks instinktīvi izvēlas durvis, kuras atvērt, lai nostātos uz fiziskās un garīgās pilnveidošanās ceļa. Lai sasniegtu briedumu un kļūtu par pieaugušiem vīriem, jaunie puiši atvērs un izies caur Cilvēka, Dieva un Gara vārtiem, kas simbolizē dažādus personības attīstības posmus. Skatīt video: ej.uz/kugfudeja

Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu servisa” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē www.bilesuserviss.lv/ Biļešu cena iepriekšpārdošanā – 8,50–25 EUR! Pērkot ģimenes biļetes (4 un vairāk) – 15 % atlaide! Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: music@bt1.lv. Koncerta producents – “BT 1 Music”.

Vairāk: www.bt1.lv/music; www.facebook.com/kungfudejas

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

Erots 2020