Asaru un skumju stāsts: Harijs Ozols ticēja, ka izdzīvos

Beidzamajā laikā smagā slimība strauji progresēja, un 25. maija rītā pārstāja pukstēt latviešu aktiera un mūziķa Harija Ozola (51) sirds.
Publicēts: 03.06.2015, Komentāri: 20

Beidzamajā laikā smagā slimība strauji progresēja, un 25. maija rītā pārstāja pukstēt latviešu aktiera un mūziķa Harija Ozola (51) sirds. Harijs pēdējā mēneša laikā ļoti steidzās dzīvot, viņš vēlējās pēc iespējas ātrāk izziņot 18. oktobrī koncertzālē «Rīga» notiekošo atceres koncertu savai mīļajai mātei un leģendārajai aktrisei Antrai Liedskalniņai. Koncertu izziņoja, bet tajā uzstāties Harijs vairs nevarēs, jo slimība izrādījās neuzvarama, - tā vēsta Brīvdienu žurnāls Vakara Ziņas.

Latvijas šovbiznesa ļaudis Hariju Ozolu atminas kā ļoti labestīgu cilvēku, bet tai pašā laikā raksturo viņu kā sava ceļa gājēju, kas no visiem turējies savrup. Tieši tāpēc viņš arī vairījās ar draugiem un kolēģiem apspriest savas veselības problēmas. Izskatījies arvien sliktāk, un draugi nojautuši par baiso slimību.

Harija dzīvē bijuši gan kāpumi, gan kritumi. Taču viņš bija tautā mīlēts mākslinieks un tāds arī paliks cilvēku sirdīs un atmiņās.

Mediķu aprūpēts, cerēja tikt uz kājām

Pēdējo gadu laikā mūziķis dzīvoja veselīgi. Harijs nesmēķēja un nelietoja vairs alkoholu kā trakulīgajos jaunības gados. Tiesa gan, aknas viņš bija paguvis sabeigt laikā, kad neliedza sev baudīt alkoholu.

Mēneša laikā aknu vēzis strauji progresēja. Līdz pēdējam elpas vilcienam, mediķu aprūpēts, Harijs cerēja un ticēja, ka notiks brīnums un viņš izveseļosies un tiks uz kājām. Harijam bija ticība uz kādu augstāku spēku. Līdz pēdējam Harijs esot pieņēmis tālruņa zvanus un plānojis dueta koncertus.

Pirms pāris nedēļām Ogres Kultūras centrā uz pensionāru sarīkojumu tika aicināts tautā mīlētais romantiskais duets – Santa Zapacka un Harijs Ozols. Santa todien uz pasākumu ieradās viena, sakot, ka Harijs ir apslimis un sūta visiem sveicienus un «Gabaliņu sirds», kas ir arī dueta superhits. Par sava ilggadējā dueta partnera veselības problēmām zināja vienīgi Santa, bet viņai Harijs bija piekodinājis nevienam neko nestāstīt, pat ne draugiem un skatuves kolēģiem ne.

Savu sāpi izsāpēja pats, nevienam neko nestāstot

Sarunā ar »Vakara Ziņām« Santa Zapacka atklāj, ka viņai šobrīd ir psiholoģiski smagi. Pēdējās nedēļas notikumi, lai arī viņa jau zināja un gatavojās, ka agri vai vēlu tas notiks, ir atstājuši emocionālu triecienu un izsmēluši viņu. Santa atklāj, ka Harijs patiesībā bija ļoti vientuļš cilvēks. «Viņš ļoti daudz ko sevī ir izsāpējis, nevienam neko nestāstot. Viņš iekšēji sadega. Tāpēc arī progresēja slimība, un viņš aizgāja mūžības ceļu,» stāsta Santa.

Atvadu ceremoniju un bēres organizēja Santa. Tāda esot bijusi Harija pēdējā griba. «Un tāda ir arī mana griba, jo mēs ar Hariju esam bijuši kopā uz skatuves desmit gadus. Sazinājos ar viņa māsīcu, mammas māsas meitu Ivetu, kas dzīvo Gulbenē, un vienojāmies par bēru ceremoniju. Hariju kremēs, un viņa pelniem ir jābūt līdzās mammītei,» stāstīja Harija uzticamā skatuves partnere. Viņa arī rūpējās, lai godam noritētu Harija izvadīšana pēdējā gaitā. Santa apkopoja Harija komponēto dziesmu izlasi, kuras viņš izpildīja gan solo, gan kopā ar Santu, kas bērēs izskanēja Rīgas Krematorija zālē. Santa atklāj, ka, veidojot šo izlasi, viņa bijusi pārsteigta par dažām kompozīcijām, kuras nebija līdz šim dzirdējusi. To, ka Harijs Ozols bija talantīgs, apstiprina arī komponiste un producente Laila Ilze Purmaliete. «Tas ir ārkārtīgi liels retums, ka mūziķis ne tikai komponē dziesmas, bet raksta tām arī vārdus. Es biju šokā, uzzinot, ka tik strauji aprāvās Harija dzīve. Viņam vēl bija tik daudz ko teikt saviem klausītājiem. Viņš bija ļoti talantīgs. Es atminos, cik rūpīgi un atbildīgi viņš gatavojās katram koncertam un izveidoja repertuāru,» uzsver Laila Ilze. Viņas atmiņā Harijs allaž paliks kā godīgs cilvēks ar lielisku humora izjūtu.

Muzikanti un aktieri ir ļoti nepasargāti

Savukārt mūzikas izdevējs un dzejnieks Guntars Račs stāsta, ka ar Hariju viņam nav bijis daudz kopēju projektu. «Es viņu īpaši tuvu nepazinu, bet vienmēr ar interesi sekoju līdzi viņa radošajām izpausmēm. Iepazinu viņu vēl deviņdesmito gadu sakumā, kad strādāju Latvijas Radio raidījumā «Mikrofons», un atceros viņu kā ļoti pašpārliecinātu un brīžiem varbūt arī mazliet paštaisnu cilvēku, kurš, vēlēdamies panākt savu, īpaši neaizdomājās par citu viedokļiem. Manuprāt, viņš pēdējā laikā bija atradis savu ideālo izpausmes formu, uzstājoties nevis kā solo mākslinieks vai aktieris, bet kā populāra dueta dalībnieks. Tas nozīme, ka viņam bija nepieciešams atbalsts, lai arī ārēji viņš to nekādi neizrādīja. Viņš bija arī talantīgs dziesmu autors, kura dzīve aprāvās daudz par agru. Ļoti žēl, bet tā notiek. Muzikanti un aktieri ir ļoti nepasargāti un bieži vien daudz vairāk domā par saviem klausītājiem nekā par sevi pašu. Šķiet, ka ar Hariju bija līdzīgi.»

Koncertzāles «Rīga» vadītājs Juris Millers atminas, ka Harijs Ozols ļoti vēlējies oktobrī sarīkot koncertzālē piemiņas vakaru savai mammai. «Viņš ļoti steidzināja šī koncerta publisku izziņošanu. Laikam juta, ka var nepaspēt...»

Juris atceras, ka ar Hariju iepazinās pirms 20 gadiem. «1993. gadā Harijs Ozols, Harijs Spanovskis un Ivars Kalniņš piedalījās manis producētā TV koncertuzvedumā, kas bija viens no maniem pirmajiem producenta darbiem televīzijā. Harijs bija skarbs, bet ar smalku humoru apveltīts. Varbūt līdz galam nenovērtēts un neatzīts. Jā, tieši tāds viņš bija.»

Santa Zapacka atklāj, ka 18. oktobrī koncertzālē «Rīga» notiks atceres koncerts Antrai Liedskalniņai un Harijam Ozolam. Skatuves kolēģi jau pieteikušies atbalstīt Santu un piedalīties koncertā. «Harijs ļoti vēlējās mammītes piemiņas koncertu. Lai gan pats vairs nevarēja, un es to redzēju, viņš vienalga visu organizēja. Tādēļ koncerts būs, tāda bija Harija pēdējā vēlme,» nosaka Santa.

FOTOGALERIJA

Komentāri: 20
Avots: Vakara Ziņas, Nra.lv
Foto: Vakara Ziņas
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

maruta 04.06.2015 11:16
JA PATIESAM ZEL KAD SLIMIBA PANEM TADU JAUKU TALANTIGU DZIEDATAJU UN TIK JAUNU TAGAD JAU VINS PIE SAVAS MAMINAS UN CITREIZ CILVEKAM LOTI GRUTI UZTICET OTRAM SAVAS SAPES CIESSANAS VINS PATUR SEV VINAS VIENMER PALIKS ATMINA KA TALANTIGS SKAISTS DZIEDATAJS AR SMAIDU UN XUMORU JA NAVE IR BIEDEJOSA DAUDZIEM CILVEKIEM BAIL NO NAVES BET KURI TIC MUZIGAI DZIVEI DIEVAM TIEM VIEGLAK UN MUZIGAJA DZIVE OTEIKTI IR VIEGLAK OTRA PASAULE MES IZCIESAM SAVUS GREKUS BET TAD DVESELE DZIVO PIE DIEVA UN IR LAIMIGA MIERIGA SVETA ES TICU KAD HARIJA DVESELITE SATIKS SAVU MAMINU UN IEIES MUZIGA DEBESU SVETLAIME UN KLUS LAIMIGA PIE DIEVINA BUS MIERS UN NEBUS VAIRS CIESSANU BEDU SAPJU ESI LAIMIGS HARIT VISI SEIT TVI VIENMER ATCERESIES UN MILES VIENMER MES TEVI ATCERESIMIES
15 0 atbildēt
Maija 04.06.2015 01:29
Cik žēl! Lasu un raudu... Miers viņa dvēselei! ja var, tad lai skan viņa dziesmas debesu dārzos!
65 0 atbildēt
Guntis 04.06.2015 01:17
Aknu vēzis - tātad droši vien sākums bija C hepatīts?
35 20 atbildēt
mi 04.06.2015 00:38
Taa diemzeel ir ka paraak palaujas uz medicinu.
1 10 atbildēt
lila 04.06.2015 00:28
Arī tur debesīs ir vajadzīgi labie cilvēki. Tāpēc viņi tik ātri no šīs dzīves aiziet....Diemžēl. :(
13 0 atbildēt
vaiva 04.06.2015 00:16
es nesaprotu tikai vienu - ka dēļ visi labie vārdi tiek pateikti PAR cilvekiem,kad visi ir aizgājuši citā saulē?! KĀPĒC tos nepasaka dzīviem esot?! daudz reižu tās tik ļoti katram vajadzīga,bet tad nav kurš pasaka labos vārdus,pat nopeļ...mirušiem tas vairs neko nenozīmē,kāda vella pēc tas jādzird tikai pēc viņiem citiem???ta tas notika ar Mārtiņu Freimani,maz laba teikts tika pašam Spanovskim Harijam,Antrai Liedskalniņai,Edgaram Liepiņam....varētu skaitīt un skaitīt. tas NAV pareizi
29 0 atbildēt
ilona 04.06.2015 00:15
bezgala zel, un ta gribejas vel iet uz koncertiem , Santai izturibu saja grutaja laika, tik elegantu makslinieku ka vins , un vel piedevam talantigu tacu , musu mazaja Latvija, nav daudz, visu laiku dedzinu sveciti un ir viens milzigs kapec,,,,,,,,,,,,,,,,,,
2 0 atbildēt
daudzbērnu mamma 03.06.2015 23:07
Sāp. Tik ļoti, ļoti sāp. Jo viņa skaisto balsi dzīvajā vairs nekad nedzirdēšu.
19 0 atbildēt
Vizla 03.06.2015 23:01
Katram savs laiks piedzimt un savs laiks mirt... Nevienam nav dots palikt šeit, ar to jāsamierinās mums visiem! Nozīmīgs ir laika nogrieznis starp abiem notikumiem.Tas nosaka mūsu nākotni mūžībā. Ar Hariju šai jomā viss kārtībā, mīlestību sludināt un izdziedāt var tikai tas, kam Dievs sirdī...Paldies par šīs zemes dzīves veikumu Harijam, un spēku Santai turpmākajam laikam! Tīkami bija uz Jums skatīties, jauki- klausīties1
10 3 atbildēt
Ita 03.06.2015 22:39
Vēl ausīs skan Tava balss, skaistais un talantīgais dziesminiek! To nevar pieņemt par īstenību, ka tā tas noticis... Žēl, bezgala žēl, to neuzrakstīto un neizdziedāto dziesmu kopā ar Santiņu.Bet liktenim neesam spējīgi stāties pretī neviens...Tev gaišāku dzīves turpinājumu tur, no kurienes nepārnāk neviens, kurš turp aizgājis...
15 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV