Aldis Gobzems atklāti par gejiem un homofobiju

“Šis vēstījums nav par gejiem. Tas ir par Latvijas žurnālistikas un sociālo tīklu ētikas vidi,” uz Baibas Strautmanes izteikto apvainojumu homoseksualitātē reaģē zvērināts advokāts Aldis Gobzems un izplata speciālu paziņojumu.
Publicēts: 29.06.2015, Komentāri: 12

“Šis vēstījums nav par gejiem. Tas ir par Latvijas žurnālistikas un sociālo tīklu ētikas vidi,” uz Baibas Strautmanes izteikto apvainojumu homoseksualitātē reaģē zvērināts advokāts Aldis Gobzems un izplata speciālu paziņojumu, raksta portāls Skaties.lv

Jau vēstījām, ka Līgosvētkos Latvijas Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas vadītāja Baiba Strautmane sociālajā vietnē Twitter Aldi Gobzemu apvainoja homoseksualitātē. Nu slavenais advokāts izplatījis paziņojis, kurā iebilst, ka Strautmane varētu būt paraugs citiem žurnālistiem.

“Kādreiz vispārzināma patiesība bija tā, ka pasaulē ir tikai balti gulbji. Līdz atklāja Austrāliju. Tā šī vispārzināmā patiesība sabruka,” savu paziņojumu žurnālistiem iesāk Aldis Gobzems.

“Vispārzināmo geju pasaulē ir daudz. Šobrīd modē ir par to lepni paziņot. Taču agrāk arī civilizētā pasaulē daudzi slaveni geji par homoseksuālo orientāciju tika mocīti cietumos. Piemēram, O. Vailds un datortehnikas pamatlicējs A. Tūrings. Šobrīd daudzu geju kāzās civilizētā pasaulē piedalās pasaules slavenības. Piemēram, Eltona Džona kāzās piedalījās karaliene Elizabete. Šie ir vispārzināmi fakti.

Bet šis vēstījums nav par gejiem. Tas ir par Latvijas žurnālistikas un sociālo tīklu ētikas vidi. Vispārzināms ir tas, ka Latvijā bieži raksta ar žulti, gluži kā civilizētā pasaule reiz izturējās pret gejiem, jo nicīgāk, jo labāk. Tas notiek gan avīzēs, gan žurnālos, arī sociālajos tīklos, un tas tiek darīts ar lepnumu, gluži tāpat kā modē ir geju lepnie paziņojumi.

No tā radies dzeltenās preses un slēpto kameru žanrs. Šajā žanrā ir liela konkurence, jo labi maksā vai labi reitingi. Cilvēka tiesības uz privātas dzīves neaizskaramību netiek ievērotas. Žēloti netiek ne bagātie, ne laimīgie, ne nelaimīgie, ne veselie, ne slimie. Tiesas par nepatiesiem apgalvojumiem ilgst gadiem. Tāpēc daudzi cietušie atmet visam ar roku, un dzīvo tālāk ar nodarītajām pārestībām. Jo ir vispārzināms – nedzīvojam taču tiesiskā valstī.

Kādreiz populārā žurnāliste Baiba Strautmane arī ir nomainījusi tinti pret žulti. Baiba Strautmane publiski norāda, ka Aldis Gobzems ir vispārzināms gejs. Turklāt vēl laulāts! Šī nelietīgā savienība Baibu Strautmani šķebina,” teikts paziņojumā.

Vai A. Gobzems ir publiski un lepni paziņojis, ka ir gejs? Vai A. Gobzems patiešām ir gejs? Un ja nu šī vispārzināmā patiesība par geju Gobzemu sabrūk tāpat kā vispārzināmā patiesība par baltajiem gulbjiem? Baibu Strautmani tas neinteresē. Tāpat kā neinteresē A. Gobzema ģimenes un tuvinieku pārdzīvojumi. Jo homofobiskas ievirzes personiski apvainojumi un citu cilvēku pazemojumi mūsdienās sociālajos tīklos taču ir norma. Tā diemžēl ir norma arī žurnālistu vidē. Jo saprotams – par to nekas nebūs, turklāt savējie savējos taču sargās. Arī tā ir norma, tostarp žurnālistikā, akcentē Alda Gobzema birojs izplatītajā paziņojumā.

“Taču ir arī cits vispārzināms fakts. Baiba Strautmane ir Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas vadītāja. Amats, ko civilizētā pasaulē piešķir augstas ētikas standartiem atbilstošai personai, autoritātei, paraugam. Tādai būtu jābūt arī Baibai Strautmanei – paraugam citiem žurnālistiem. Diemžēl ir tieši pretēji. Tādēļ gribas jautāt – vai tiešām mūsdienās žurnālista ētika ir naida runa? Vai tiešām žurnālista ētika ir aizskart cilvēka ģimeni un raidīt personiskus apvainojumus? Vai tiešām žurnālista ētika ir meli un nepārbaudīti fakti? Ja tāds ir paraugs, ko sniedz Žurnālistu asociācijas Ētikas komisijas vadītāja, tad, manuprāt, šāda ētika ir šķebinoša,” pārliecināts Aldis Gobzems.

Komentāri: 12
Avots: Skaties.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

emils 30.06.2015 08:38
Stāsts jau nav par krekliem. Stāsts ir par sirdsapziņām.
1 0 atbildēt
haralds 30.06.2015 01:02
nezinu, vai gomoseks un tas mani maz interesз, bet glupi savu paziтojumu юurnвlistiem iesвk Aldis Gobzems: “Kвdreiz vispвrzinвma patiesоba bija tв, ka pasaulз ir tikai balti gulbji. Lоdz atklвja Austrвliju. Tв ро vispвrzinвmв patiesоba sabruka,” - vispвrzinвma patiesоba lоdz tam bija tв, ka Pasaulз novзroti tikai balti gulbji. saprot / nesaprot?
1 1 atbildēt
Uldis Sēne 29.06.2015 22:58
Piekrītu, ka Strautmane ir rīkojusies ļoti zemiski, pie kam, dodot pretīgās LGBT rokās labas kārtis pret ģimenes tradīciju cīnītājiem.
1 1 atbildēt
Igors Trusinskis 29.06.2015 22:48
ko var visu laiku uzbāzties ar gejiem ...viņu vieta mēslainē...
2 2 atbildēt
vīruss 29.06.2015 22:22
Latvijā dzimstība jau tā ir katastrofāla! Varbūt vairāk derētu popularizēt ģimenes,kurās sievas var dzemdēt pēcnācējus.Pārāk daudz uzmanības tiek veltīts geju pasākumiem.
4 2 atbildēt
Lia 29.06.2015 21:30
Pārāk lecīgi visi streipi un gobzemi palikuši, dariet savas ģēlas, bet neaiztieciet mierīgos iedzīvotājus, kas ir ģimeņu pavardos.
5 2 atbildēt
Edgars 29.06.2015 21:28
Nav dūmu bez uguns.
3 1 atbildēt
a 29.06.2015 21:17
kas ir homofobija? Kāpēc tie homo iedomājas, ka kāds no viņiem baidās? Nu nebaidās neviens. Tikai - viņi nevienam nepatīk. Lai atrod citu latīnisku nosaukumu.
7 1 atbildēt
vadims 29.06.2015 21:08
bet kur cilvēce iet vispār ? plātās ka ir pidarasti,precas bet vai tas nav Dabā redzams ka viendzimuma kopdzīve ved sugas izmiršanā ? te jau pat šoreiz gribas teikt - Hitlers vienu darbu nepadarīja un tas ir fakts ! pedofīļi,mācītāji / pedarasti - zinu vietu kur labi to visu ārstēja . Rīgas Centrālcietums 70 beigas , 80 gadi.....
5 1 atbildēt
Visvaldis 29.06.2015 19:45
tiešām nekaunīgi palikuši homīši, domā ka viņi ir tie normālie un mēs hetero esam nenormāli un pat izteikties nedrīkstam
11 2 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV