Jelgavas novada vadītājs esot publiski sitis pa seju jaunietim

Vietējā pagasta jaunieši apgalvo, ka Caune vienam no viņiem iesitis ar dūri pa seju, turklāt – novada pašvaldības policijas priekšnieka klātbūtnē.
Publicēts: 01.07.2015, Komentāri: 31
Savulaik par malumedniecību aizdomās turētais Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune iekūlies jaunās nepatikšanās. Šis kungs jau iepriekš Latvijā kļuvis pazīstams tikai ar nebūšanām un skandāliem.

Vietējā pagasta jaunieši apgalvo, ka Caune vienam no viņiem iesitis ar dūri pa seju, turklāt – novada pašvaldības policijas priekšnieka klātbūtnē. Caune skaidro, ka mēģinājis atturēt jauniešus no pārgalvīgas braukšanas, bet fiziskas vardarbības faktu noliedz, vēsta LTV raidījums Panorāma.


Ziedonis Caune (partijas Zaļo un zemnieku savienības biedrs) esot piekāvis kādu jaunieti Igoru, kurš nereti agresīvi braukājis ar auto, sarunā ar LTV apgalvo jaunieša draugs Linards.

Konflikts starp Jelgavas novada Vircavas pagasta jauniešiem un novada domes priekšsēdētāju Ziedoni Cauni izcēlies pagājšpiektdien. Pēc viena iesaistītā jaunieša teiktā, viņš ar draugiem BMW markas automašīnā vienkārši vizinājies, kad aiz muguras parādījies domes priekšsēdētājs.

„Viņš dzinās mums pakaļ, stūma grāvī, dzina iekšā. Mēs visi trīs nobijāmies, kas mēs bijām [mašīnā]. Mēs braucām prom pa šo ceļu atpakaļ [rāda], mūs apturēja, lika visiem iepūst „trubiņā”. Mēs protams iepūtām, klausījām, un tad atbrauca Ziedonis Caune. (..) Tas, kas brauca ar to „bembi”, Igors, iekāpa policijas mašīnā, un tad Ziedonis Caune atvēra durvis un prasīja policistiem steku, lai atspārdītu Igoru,” stāsta viens no puišiem, kas bijis mašīnā, Linards. „Protams, policija pateica nav vajadzības.

Policists atvēra durvis un Ziedonis Caune iesita ļoti spēcīgi Igoram. Igors apgāzās mašīnā, sāka raudāt un asinis ļoti tecēja no deguna, un Ziedonis Caune pasmējās, atsveicinājās ar visiem policistiem un, kad ieraudzīja, ka Igora tētis nāk. Aizlaidās,” saka Caune.

Pats Caune situāciju apraksta citādi. Viņš devies mājās no darba, kad pamanījis garām braucam BMW, kuras vadītājus policija jau ilgi cenšas sodīt par ālēšanos uz vietējiem ceļiem.

„Es braucu no muguras putekļos, piebraucu tuvāk, lai redzētu numuru. Pa gabalu nevar redzēt, es piebraucu nu metrus 20, 15,” saka Caune. Viņš noliedz, ka būtu sitis.

„Es cīnījos un cīnīšos pret šādiem agresīviem braucējiem jauniešiem jo tas novadā ir beidzies jau ar traģiskiem notikumiem: viens ir aizsaulē, viens slimnīcā, un iedzīvotāji katrā sapulcē pārmet man, ka netiekam galā ar šādiem autobraucējiem,” klāsta Caune.

Tajā pašā krustojumā, kur LTV sastop Linardu, redzamas arī pamatīgas riepu pēdas, kas nepārprotami liecina par tā saukto driftošanu.

Linards gan stāsta, ka uz Mazlaukiem driftot braucot daudzi. Arī tumšās BMW markas automašīnās. Tieši šādu auto ievērojuši vietējie. „Diezgan bieži braukā, braukā. Akmeņi iet pa gaisu, pa ceļu „goņījas” vakaros,” saka Mazlauku iedzīvotājs Normunds. „Nopirka to „bembi” piekto modeli un braukā, pie veikala tur [rāda], redzat, melna strīpa. (..) Baidos par savu suni, bērni arī brauc ar riteņiem,” saka vietējais iedzīvotājs Aleksandrs.

Novada policijas priekšnieks Haralds Dauginovičs, kurš, kā stāsta jaunieši, bijis klāt konflikta brīdī, bet sitienu izlicies neredzam, notikušo neapstiprina, bet atturas arī noliegt. «Negribu komentēt, lai valsts policija tiek galā. Ja grib, lai runā ar mums atkārtoti, lai runā ar pārējiem, lai runā un skatās, tā situācija nav viennozīmīga, it sevišķi, ja pa vidu vēl ir piedzērušies cilvēki, kas ir neadekvāti galīgi, un mums ir, pasarg dievs, jāstāv šitā, kad spļauj virsū, tas ļoti sarežģīti. (..) Mašīnā acis lielas ir. Motors jaudīgs; izņemot to, kur ir gāzes pedālis, viņš neko vairāk nezina.. tas, kas stāv pie zārka savam bērnam, atceras gan, un pārējie arī tad sāk domāt, bet tas uz īsu brīdi,» saka Dauginovičs.

Dauginovičs arī atturas komentēt, vai domes priekšsēdētājam pienāktos ar dūrēm pārmācīt jauniešus pat, ja viņi ir bīstami, norādot – par to visu lems valsts policija.

Ziņas par dažādām Caunes aktivitātēm vairākkārt plaši izskanējušas. Viena no skaļāk izskanējušajām lietām saistās ar malu medībām pirms vairākiem gadiem, kad Caune tika pieķerts medībās pašvaldības semināra laikā. Vēl vēl pirms tam krita aizdomas par Caunes dalību nelegālās medībās.

Neraugoties uz to, 2013.gada vasarā Caune atkal tika ievēlēts gan pašvaldībā, gan arī priekšsēdētāja amatā.


Komentāri: 31
Avots: Latvijas Televīzijas Panorāma, LSM.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Oskins 02.07.2015 13:26
Malacis!
0 0 atbildēt
Ainars 02.07.2015 13:17
Baigais vecis!
1 0 atbildēt
Una > Ainars 02.07.2015 13:27
Jā! Riktīgs taisnības cīnītājs! :)
0 0 atbildēt
ASĀ NĀTRE 02.07.2015 09:26
Lai Caunes kungs atbrauc uz manu pagastu.... Es domāju, ka daudzi iedzīvotāji viņam paspiestu roku un pasacītu lielu paldies....))
1 0 atbildēt
es 01.07.2015 22:30
Un sen bij laiks..., jo šie lauku krutie bērniņi citu valodu nesaprot, nebūtu es sieviete ar savā sādžā kādiem 5-ciem "bembistiem" tā kārtīgi sadotu... Un tā tas ir katrā ciemā un citu valodu šie varoņi nesaprot ... un kur tad būtu tētiņs un mammīte, ja naivais puisītis nonestu kādu bērnu???tpu..tpu..tpu..
1 1 atbildēt
ana 01.07.2015 10:17
Gan jau viņam arī pienāks sava kārta.Ko nozīmē stipra aizmugure varam atlauties būt lieli savās biksēs.Jā,jauniešiem šodien visatļautība,bet tāpēc ziedonītim nav nekādu tiesību sist.Viņš to dara tāpēc ,ka zina,ka tiks atkal sveikā cauri.Cilvēki ,atveriet acis.Kur mēs esam tikuši ar tādiem ziedonīšiem.Lai sēž pie sūņu būdas pie ķēdes un rej,tur viņam īstā vieta.Redziet,kādi mēs esam nevarīgi,ka netiekam ar kaut kadu burlaku galā.
Jelgavnieki,saņemieties un aizmēziet to mēslu mēslainē.Ticiet,gaiss būs tīrāks.
ziedonītis mums atklāti ņirdz sejā,jo zina,ka ir varens,bet līdz reizei......
2 2 atbildēt
es 01.07.2015 09:45
caunem nav ne vainas,un ja ar uzvilka,tad bija par ko!ne jau ta pat vien!es vinam biezi garam staigaju,man seja nez kapec vesela!!!
6 2 atbildēt
Labais 01.07.2015 09:23
Lai kā arī nebūtu ar priekšsēdētāju, bet visatļautība jauniešos zeļ un plaukst ! Ja vecāki neseko mīlulīšu gaitām, neaudzina,tad kādam tak ir jāsadod pa mūli !Oi,oi, aizmirsu , ka vecākiem tak arī nav tiesību plūkāt sīko! BĒRNU TIESĪBAS ! Lūk, kur esam nonākuši ar tiesībām, tiesībām bez pienākumiem ! Nepazīstu veci , kurš it kā sita, bet jauniešus netaisos aizstāvēt, kolhozi vairs nav kur strādāt no agra rīta līdz vakaram,tāpēc ...
5 2 atbildēt
xxxx 01.07.2015 09:20
nu tas jau taads siikums ja neskaita nobraukto bernu...nelegali sautos zverus....ui,cik daudz vareetu rakstiit...
3 0 atbildēt
inese 01.07.2015 09:14
Tos pārbarotos mūļus ,kas par nodokļa naudu uzdzīvo, atstādināt no amatiem.Un arī to policistu ārā no darba, varbūt tad sāks pa nopietnam strādāt.
3 2 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV