Arī par sapelējušo desu. Tauta pieprasa ministres Seiles demisiju

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile sabojāja svētkus daudziem mazajiem un jauniešu kolektīviem ar savu spontāno nakts lēmumu atcelt pasākuma "sirdi un dvēseli", augstāko katarses punktu daudziem dalībniekiem, ko tiešraidē filmē televīzija, - Dziesmu un deju svētku gājienu.
Publicēts: 13.07.2015, Komentāri: 33
“Es redzēju, ka ir milzum daudz nosodījuma manis pieņemtajam lēmumam. Man nav tik bieza āda, lai varētu ignorēt šo. Līdz ar to es nevēlos būt vīzdegunīga un ignorēt tautas sajūtu. Man ir ļoti rūpīgi jāizvērtē, ko es vēroju vakar – šo nosodījumu, kā arī saņemtās atbalsta īsziņas un e-pastus… Viedokļi ir ļoti polarizēti abās pusēs,” 13. jūlija rītā par savu atcelto svētku gājienu, līdz ar to daudziem bērniem sabojātajiem svētkiem, raidījumam 900 Sekundes sacīja Mārīte Seile.

“Man nav šā lēmuma šobrīd, es vēlos padomāt, parunāt ar premjeri un tad pieņemt lēmumu,” sacīja izglītības ministre Seile. Viņa atzina, ka pēdējās dienas ir pagājušas krīzes režīmā, tādēļ nepieciešams laiks, lai izvērtētu notikušo.

“Veselības problēmas bija ne tik daudz mazajiem bērniem, bet pusaugu meitenēm,” sacīja M. Seile. Attiecībā uz pārtiku – šobrīd nav nekādu indikāciju, ka pārtika varētu būt vainojama veselības problēmās, taču ir jāsaprot, ka bērniem ir dažādi ēšanas paradumi.

Seile pauda, ka viņa nevar ignorēt publiskajā telpā esošos viedokļus, ka «oficiāli atceltā gājiena laikā cilvēki vienojušies kā Tautas frontes laikā, spītējot politiķu muļķīgajiem lēmumiem». «Šis ir nopietns teksts. Tomēr saņemu arī pretējus viedokļus un atbalstu,» sacīja ministre.

Kā jau ziņojām,sakarā ar trakajām nebūšanām - bērnu masveida ģībšanu Mežaparkā un valsts nespēju noformulēt Dziesmu svētku gājiena notikšanu vai nenotikšanu, ministres Seiles krēsls ir nopietni sagrīļojies. Svētdien, 2015.gada 12.jūlijā Tviterī tika izveidots haštags #NostSeili .

Sociālie tīkli burtiski vārās un sabiedrība pieprasa ministres atkāpšanos. Gan anonīmie, gan reģistrētie komentētāji internetā ir sašutuši par organizatoru uzvedību un (bez)darbību. Īpaši traģiski iezīmējas bērnu ēdienreižu un pārtikas kvalitātes jautājums. Saeimas deputāts Kārlis Seržants un vairāk kā divi simti citi Twitter lietotāji dalās ar ziņu un fotogrāfiju par sapelējušu desu, kāda izsniegta svētku dalībniekiem.

Šis ir nebijis gadījums visu laiku Latvijas Dziesmu un deju svētku vēsturē. Tiek prasīta Latvijas izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles demisija.

Sestdienas vakarā 2015.gada 11. jūlijā, pēc plkst. 21:00 pēkšņi tika pārtraukts XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." ģenerālmēģinājums.

Noģībuši jeb slikti palicis desmitiem, pat simtiem bērnu, bet Dziesmu un deju svētku organizatoru preses pārstāve Inga Vasiļjeva medijiem apgalvo: nekas ārkārtējs neesot noticis... (ekrānšāviņu no Delfi.lv skatiet galerijā).

Cienītā Inga Vasiļjeva, tiešām???

Interesanti gan, kam būtu jānotiek, lai Ingas Vasiļjevasprāt būtu noticis kas ārkārtējs un no masu medijiem nevajadzētu, maigi izsakoties, "atkratīties". Neatceramies nevienus, nedz skolu jaunatnes, ne Vispārējos Dziesmu svētkus, kur slikti būtu palicis tik lielam skaitam dalībnieku un ģenerālmēģinājums vai koncerts tiktu pārtraukts.Dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva - foto Tvnet.lv

SKATIET BILŽU GALERIJU

LASIET ARĪ: LATVIJĀ RAŽOTS IMUNITĀTES SPĒKA AVOTS, ARĪ PUSAUDŽIEM PRET PĀRGURUMU UN ĢĪBŠANU


Komentāri: 33
Foto: Ntz.lv; Lsm.lv; Tvnet.lv ekrānšāviņi no interneta
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

mamma 14.07.2015 22:47
Manam bērnam viss bija labi, vajag bērnus vairak radīnat pie darba.Žēl ka vargūlu del tika atcelts gājiens.
0 2 atbildēt
Annele 14.07.2015 20:57
Kā var ar šo riešanos sabojāt burvīgo pasākumu?Kaut ,jūs mīļās mammas, būtu tik vērīgas pret saviem lolojumiem arī ikdienā ko viņi ēd,kā pavada savu laiku.....Liekaties reiz mierā!Kāda demisija?MINISTREI JĀTURPINA DARBS!Norūdiet savus bērnus un beidziet reiz šo kasīšanos!Svētki bija pasakaini skaisti un viss notika!Milzīgs paldies visiem kas tos radīja un ieguldīja fantastisku darbu!
1 5 atbildēt
Es 14.07.2015 20:35
Gunāra Priedes lugā ir šādi vārdi: skaista tu neesi, bet dumja gan. Šķiet, ka īstākais komentārs zem foto. Un labs raksturojums izdarībām, kuras nu gan neatbilst valdības amatpersonas rīcībai. Bet ko var gribēt no tik trula cilvēka.
2 0 atbildēt
laila 14.07.2015 20:33
man patik ,nav garlaicigi atkal iedota esma ,lai paestu no sliktajam negacijam.
0 2 atbildēt
mjā 14.07.2015 08:59
ko var ņemties,demisiju,demisiju,lai strādā ministre
2 2 atbildēt
Baiba 13.07.2015 21:23
Manuprāt tas ir stulbums, ka pieprasa ministres demisiju. Atbildība par sapelējušo desu jāprasa tiem, kam par to jāatbild. Uzņēmumam kas šo desu ražo un piegādā. Uzņēmumam, iestādei, kas tieši atbildīga par bērnu ēdināšanu un par to saņēma naudu. Par bērnu ģībšanu atbildība jāuzņemas tiem, kas ar bērniem strādāja nevis ministrei. Tātad šie cilvēki nepārdomāja vai bērni izturēs tādu slodzi. Domāju, ka ģībšana bija veģetatīvās nervu sistēmas atbildes reakcija uz pārslodzi.Diemžēl ar vienu no virsdiriģentiem man reiz arī bija konflikts par mana bērna pārslodzi ministrijas līmenī. Kur meitai korī bija nenormāla pārslodze, kas izraisīja drausmīgas galvas sāpes utt. Bet pedagogs negribēja ne par ko meitu atbrīvot no kora nodarbībām neskatoties uz veselības problēmām.
1 4 atbildēt
Lija 13.07.2015 18:57
Nomierinaties! Jūs laikam nekad nēesiet piedalījušies dziesmu svētkos? Un nesaprotiet bērnus,tie tikuši brīvībā no vecāku vērīgās acs ir pārpilni emociju un prieka kopā,vārda tiešā, nozīme grib izlādēties plus meiģiņājumu slodze dažam pietrūka spēka. tas nav nekāds noziegums ,ja bērnam palika slikti. uz to tūlīt reaģēja, vai nē?... Un ja jau desa bija slikta, kāpēc tūlīt nerunāja ar savu skolotāju, atbildīgo par ēdināšanu un ar pavāriem??? Kāpēc tūlīt jāmetās virsū ministrei? Domājiet... Esmu pati dziedājusi,dejojusi, mani bērni un mazbērni un viss kārtībā.UN beidzie piesaukt kaut ko sliktu... Lai nedod Dievs! bet pateicieties visiem AUGSTAJIEM spēkiem,kad nekas ļauns nav noticis...
1 42 atbildēt
OME 13.07.2015 17:26
Vai to bodīti nevajadzētu aizklapēt ciet,kas bērniem piegādā vecu desu???
23 0 atbildēt
ruta 13.07.2015 17:04
...,,tauta,,jau nu gan nepieprasa Seiles atkāpšanos,ja nu vienīgi daži vecāki,atbildīgi pavadītāji,lai bērni būtu labi izgulējušies,atpūtušies pēc mēģinājumiem un jāēd kārtīga pārtika,ko piedāvā ēdināšanas speciālisti...
1 87 atbildēt
ES 13.07.2015 16:59
Par ēdināšanu bija cita atbildīgā persona noteikti nevis Seile. Un kā dzirdējām, ēšana dažādas vietās atšķīrās!
16 26 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV