Visu aktieru muzikālā māmiņa Anita Garanča. In Memoriam

Anita Garanča 1949 – 2015. In Memoriam.
Publicēts: 24.07.2015, Komentāri: 1

Latvijas Nacionālā opera un balets dziļās sērās paziņo, ka pēc smagas slimības mūžībā aizgājusi izcilā vokālā pedagoģe Anita Garanča (10.02.1949 – 23.07.2015). Anita ir pasaulslavenās operdziedātājas Elīnas Garančas māmiņa. Pirms nedēļas Elīna Garanča paziņoja, ka mammas vēža dēļ pārtrauc savu muzikālo karjeru.

 

Latvijas Nacionālās operas un baleta kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību Anitas Garančas ģimenei, daudzajiem audzēkņiem un visiem vokālās mākslas cienītājiem.

 

Latvijas Nacionālās operas solistu vokālā pedagoģe Anita Garanča ir izaudzinājusi daudzus patiesi izcilus operas māksliniekus, sniedzot viņiem vērtīgus padomus vokālās meistarības padziļināšanā. Anitas Garančas audzēkņi šobrīd dzied uz pasaules nozīmīgākajām operas skatuvēm Ņujorkā, Milānā, Vīnē, Parīzē, Londonā un citās metropolēs.


Anitas Garančas nodarbības apmeklējuši gan daudzi ārvalstu dziedātāji, gan arī latviešu solisti Maija Kovaļevska, Evija Martinsone, Inga Šļubovska, Kristīne Gailīte, Ilona Bagele, Viesturs Jansons, Krišjānis Norvelis, Baiba Berķe, Ieva Parša, Irma Pavāre, daudzi citi Latvijā pazīstami dziedātāji, aktieri un, protams, Anitas meita – pasaulslavenais mecosoprāns Elīna Garanča. Audzēkņi atzīst, ka Anita Garanča ar savu augsto profesionalitāti un sirds siltumu palīdzējusi attīstīt ne tikai viņu balsis, bet arī personību.

Anita Garanča 1973. gadā absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģentu nodaļu, bet 1982. gadā ieguvusi diplomu vokālajā mākslā, bijusi kamerkora „Ave Sol” un Filharmonijas soliste.


Anitu Garanču par savu skolotāju uzskata arī liela daļa Latvijas teātru aktieru. Tieši Garanča aktierus mācīja dziedāt, turēt balsi, dziedāt ar izjūtu un uzturēt mūzikā dramaturģijas tēlu.


Latvijas Nacionālajā operā izcilā skolotāja strādāja kopš 1996. gada. Anita Garanča bijusi augstu novērtēta profesore Latvijas Mūzikas akadēmijā un Latvijas Kultūras akadēmijā.

Informācija par atvadīšanos no Anitas Garančas tiks paziņota atsevišķi.


Vipi.lv redakcijas kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību Anitas Garančas ģimenei un piederīgajiem.


Komentāri: 1
Autors: Kaspars Ūdris
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Inta 24.07.2015 11:39
Dzila liidzjuutiiba Eliinai.Loti zeel.....
44 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV