Pirmoreiz intervē skandalozos Liepājas pedofilus

Publicēts: 28.07.2015, Komentāri: 12
LTV Panorāmas žurnālists Aleksejs Dunda satika abus vīriešus, kuru rīcību apspriež gan katrā mājā, gan arī valdības un Saeimas gaiteņos. Viņus – Oļegu un Jevgēniju Liepājas tiesa par mazas meitenes seksuālu aizskaršanu sodīja tikai ar piespiedu darbu. Šis, pēc daudzu domām, maigais sods bija iespējams tāpēc, ka vīrieši savu vainu atzina. Ko viņi saka tagad - tas šai reportāžā, un brīdinu, ka tajā ir minētas arī darbības, kurās vīrieši tiesā savu vainu atzina.

Par kādas meitenes seksuālu izmantošanu apsūdzētie vīrieši tā saucamajā Liepājas pedofilijas lietā savu vainu noliedz un uzsver, ka atzīties viņus pierunājusi valsts nozīmētā advokāte.

Stāsts, kas satrieca Liepājas un Latvijas sabiedrību, sākās Liepājas pilsētas bāriņtiesā. Bāriņtiesas darbinieki ziņojuši policijai, ka desmitgadīga meitene varēja būt seksuāli izmantota.

Meitenes mātei bija atņemtas tiesības uz bērnu. Viņa auga vecāsmātes ģimenē. Pēc ģimenes konflikta meiteni uz bāriņtiesu atveda viņas vecvectēvs. Pēc bāriņtiesas lēmuma 2014.gada februārī meitene nonāca audžuģimenē, kurai radās aizdomas par iespējamu seksuālu vardarbību. 

„Nē, bērns nebija tas, kas uzsāka sarunas,” saka Liepājas bāriņtiesas priekšsēdētāja Taiga Ziemele. „Bērns joprojām uzturēja saikni arīdzan ar saviem radiniekiem. Kādā tikšanās reizē ar šiem radiniekiem audžumammai viena no radiniecēm minēja, ka, iespējams, meitene ir bijusi seksuāli izmantota,” norāda Ziemele.

Policija uzsāka kriminālprocesu, kas beidzās ar 13.jūlija Liepājas tiesas spriedumu – 200 un 240 piespiedu darba stundas, ka arī morālā kaitējuma kompensācija 1120 eiro apmērā.

    Pēc LTV esošās informācijas, tiesa apsūdzēja vīriešus par netiklu rīcību, nevis par tiešu seksuālo aktu.

Proti, viens no apsūdzētajiem lika meitenei ņemt rokās viņa dzimumlocekli un izdarīt ar to masējošas kustības. Otrs – gūlās uz cietušās, ievietoja savu dzimumlocekli viņai starp kājām un izdarīja dzimumaktam raksturīgas kustības.

Sēde bija slēgta, bet lietas detaļas kļuva zināmas sabiedrībai, radot tajā sašutumu. Daudzi uzskata, ka spriedums ir pārāk maigs. Tieslietu ministrija sāka šīs lietas pārbaudi, prokuratūra iesniedza apelāciju un veica prokurores Ligitas Arājas rīcības pārbaudi.

Tikmēr apsūdzētie šajā lietā vīrieši – Jevgeņijs un viņa dēls Oļegs – pēc tiesas sprieduma gandrīz neiet ārā no mājas – tikai, kad ir nepieciešamība. Piemēram, otrdien viņiem vajadzēja ierasties Liepājas tiesā. Viņus pavada Ludmila – apsūdzēto sieva un māte, kas vienlaikus ir arī vecāmāte meitenītei. Vīrieši apgalvo, ka viņiem bail, jo viņiem fiziski draudēts. „Ja mēs jūs noķersim, tad noslīcināsim un nogalināsim!” par to, kādi draudi bijuši, saka Oļegs.

Savu vainu abi vīrieši neatzīst. „Nu beidziet! Kas man ar galvu kaut kas ne tā? Jauns biju, izaudzināju viņas meitu, un viss bija kārtība. Bet tagad vecumdienās? Protams, nekā tāda nebija,” atsaka Jevgēņijs, noliedzot savu vainu.

    Abi stāsta, ka atzīt savu vainu viņus pierunāja bezmaksas valsts noteiktā advokāte Linda Elsberga, ar kuru abi satiekas tikai dažreiz. Līdz tam izmeklēšanas gaitā vīrieši visu esot nolieguši. „Mums advokāte pateica – „Labāk atzīstieties, viss būs normāli un labi!”,” saka Oļegs.

Viņus papildina Ludmila.  „7. jūlijā pirms tiesas advokāte pierunāja, lai viņi atzīstas, ka viņiem nekas nebūs. Viņi atzinās - uzņēmās vainu - vainu, kuras nebija, kura neeksistēja,” apgalvo Ludmila.

„Mēs taču likumus nezinām. Kā mums ieteica, tā arī izdarījām,” piebilst Jevgēņijs.

Vainas atzīšana ļāva gan prokurorei, gan advokātei vienoties par spriedumu. Lietu izskatīja bez pierādījumu pārbaudes, balstoties tikai uz vainas atzīšanas faktu. Ja spriedums nekļūtu zināms sabiedrībai, ar to viss arī varēja beigties.

Advokāte Elsberga komentēt šo lietu atteicās. Prokurores Arājas rīcības pārbaude ir beigusies. To veicis virsprokurors Andris Mikuļskis. „Viņa nav izdarījusi likuma pārkāpumu vai tīšu nolaidību, tāpēc viņa nav saucama pie disciplināratbildības,” par Arājas darbu saka Mikuļskis.

Tomēr prokuratūra to pārsūdzējusi – pēc Mikuļska teiktā, lietas apstākļi ļauj piemērot bargāku sodu, proti brīvības atņemšanu. Tomēr uz pierādījumu pārbaudi prokuratūra neuzstāj. „Protests ir iesniegts tikai par soda mīkstumu. Tas nozīmē, ka vismaz sākotnēji lieta tiks izskatīta bez pierādījumu pārbaudes. Bet, ja kāda puse tomēr vēlēsies pārbaudījumu veikt, tad šis jautājums būs jālemj apgabaltiesai,” stāsta Mikuļskis.

Tiesā skatītie notikumi risinājās kādā dzīvoklī. „Ar to [lelli] viņa vienmēr gulēja, ģērba. Tā ir viņas mīļākā lelle,” atminas Ludmila un norāda vēl uz kādu fotogrāfiju: „Jā, tas ir Oļegs. Tur viņu [meiteni] uz pleciem,” saka Ludmila.
Komentāri: 12
Avots: Latvijas Televīzijas Panorāma, LSM.lv
Foto: LTV
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

nu nu 29.07.2015 10:24
bērns it kā adoptēts uz ārzemēm. Un ja tā, tad varbūt mēs redzam tikai dūmus? Un pūš mums miglu acīs, lai tikai pūlis satrakotos, bet pat neiedomātos, kādas šeptes taisītas patiesībā...
Kaut kā baigi uzpūsts viss šitais liekas. Ko mēs varam zināt, tikai to, ko prese raksta. Un par to es pat neizteikšos.:D
3 0 atbildēt
Ieva 29.07.2015 09:45
Tiešām nav cita cilvēka, kas šo sižetu varētu ierunāt?
0 0 atbildēt
kk 29.07.2015 09:32
buutu es latvijaa,tie kropli labaakajaa gadiijumaa paliktu invaliidi
0 0 atbildēt
es 29.07.2015 09:06
Zinu gadījumu,kad 12 gadīga meitne,kurai ļauts skatīties teļukā visu uztaisīja apsūdzibu puisim,kuru pati uzaicināja uz randiņu,kad puisis ieraudzīja to bērnu pasmējās un pasūtīja mājās,pēc 2nedēļām meitene sameklēja puisi mājās un pateica ,ka ir stāvoklī,ja viņš nemaksās ,sūdzēsies policijā.protams tika pasūtīta mājās.bet ak vai....izrādas toč,saka mammai un uz policiju.Iznākums,pēc ekspertīzes un 3 mēnešu valkāšanas puiša pa policiju un iztaujāšanasun pratināšanas,izrādās meitene ir pat nevainīga.
Meitenes paskaidrojums-viņš mani ierāva krūmos ar vienu rokas kustību norāva bikses un zeķubikses un monotonām darbībām ,klusējot izvaroja mani.
Cik nervu vajadzēja,kad policija pat uzdeva jautājumu--ja neizvaroji,varbūt gribēji,un vinji jau zināja atbildi.ka nav nekas bijis.
Un ko,vajadzēja puisi iesēdināt,nošaut,ja viena bērna māte pati tā dabū saviem bērniem alimentus,meita ņem piemēru.Pat iedomāties bail cik daudz ir tagad samaitātu mazu meiteņu,kura pat nesaprot ko sadara,jo tajā momentā tas bij super,kā lielam onkam sūdus taisu.
lūk tā ,es esmu pieaugusi sieviete,3 bērnu māte un puisis ir mans dēls,lai dievs stāv klāt,ko pārdzīvoju,jo bija mirklis,ka sāku šaubītiespar dēlu.
7 0 atbildēt
Lilita 29.07.2015 08:35
Etapēt, nevis intervēt tādus - skaidra lieta, ka tagad, sajūtot sviluma smaku, šie abi izlokās un tēlo nezinīšus saules pilsētā, taču ja reiz atzinās tik pretīgā noziegumā un vēl sīkumos aprakstīja neķītrības, tātad nemeloja gan un kurš normāls vecis sevi apmelos mīļā miera labat tik nevīrišķīgā un pretīgā noziegumā?
4 0 atbildēt
Lilita Oļukalna 29.07.2015 08:24
Viņus nevis intervēt, bet etapēt vajag, uz rūdas raktuvēm, nelieši tādi!
4 0 atbildēt
mamma 29.07.2015 07:26
Skaidrs,ka viniem bail no cietuma,jo abi mesli loti labi zin,ko cietuma dara ar pedofiliem,izvarotajiem un gejiem.Tikai tur vini sapratis,ko nacas pardzivot mazajai meitenei,un nu abi varoni aiz bailem klabina zobus.Ta ka uz cietumu abus!
5 0 atbildēt
Blondīnes 29.07.2015 01:31
Nogriest un atdot suņiem.....
5 1 atbildēt
fateris 29.07.2015 00:23
tie visi ir totāli meli,viniem vienkarsi drausmigi bail nonakt cietuma,jo tur jau nu vinjus kartigi izmasēs!!
8 1 atbildēt
Tēvs 28.07.2015 23:47
Drausmīgi. Cik tas viss ir drausmīgi!!!
5 1 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV