Renāra Kaupera uzstāšanās Krievijā bijusi paša Dieva griba

Publicēts: 30.07.2015, Komentāri: 31

Portāls Cehs.lv ar savu kārtējo feļetonu nepārsteidz, bet pat iepriecina. Un kā gan sagadījies tā, ka viņu rakstos ir tik daudz skarbas un riebīgas patiesības?

Cehs.lv:

"“Kas tas par nožēlojamu opi?”, draudzenei ausī iečukstēja padsmitniece. “Haha, es nezinu, viņš laikam domā, ka ir stilīgs!”, abas meitenes knapi valdīja smieklus. Nupat viņām garām pagājušais kādreiz populārās grupas PV līderis Renārs dzirdēja katru vārdu. Jau vairākus gadus viņa mūzika bija zaudējusi aktualitāti jauniešu vidū, bet Renārs ar to nespēja samierināties – viņš turpināja spītīgi slīpi nēsāt keponu, stīvēt kājās apžņaugtas džinsas un uzbāzties tīņu žurnāliem ar savām intervijām.

Mūsdienu jaunatne deva priekšroku viņa dēlu ansamblim CY. Liela, sāļa asara noritēja pār Renāra vaigu. Viņš atcerējās, kā pirms nieka padsmit gadiem turēja klēpī mazos delverus un bužināja viņu smaržīgos, izspūrušos matus. Viņi kopā braukājās ar riteņiem, spēlēja futbolu un sirsnīgi smējās, skatoties multenes. Šobrīd, stāvot pie dēlu mēģinājuma telpu ārdurvīm, Renārs saprata, ka iekšā viņu neviens nelaidīs, lai arī cik ilgi viņš spiestu zvana pogu.

Dēli savu draugu priekšā kautrējās no Renāra un baidījās, ka viņiem pielips tēva vecišķā aura, sapurgājot CY mūzikas trendīgo skanējumu.

Riteņiem klusi un mīksti veļoties pa bruģēto ielu, Renāram aiz muguras līgani piebrauca Mercedes limuzīns ar diplomātisko numura zīmi. Atvērās durvis un patīkama vīrieša balss aicināja mākslinieku iekāpt. Renārs brīdi vēl šaubījās, bet, kad laipnais vīrietis uz auto krēsla novietoja turzu ar medus praņņikiem, Renārs vairs nespēja atturēties. Tie viņam atgādināja bērnību un šai sentimentālo skumju pilnajā brīdi nāca tieši laikā.

Saldie našķi bija izraisījuši slāpes, tāpēc diplomāts ielūdza Renāru uz vēstniecību, lai nobaudītu tēju: “Jūs, mākslinieka kungs, būsiet pārsteigts, cik izsmalcinātu garšu tējai piešķir patvāris.” Renāram ārkātīgi glaimoja uzruna “mākslinieka kungs”. Tā bija krietni labāka par pēdējos gados ierasto “tizlais opis” vai “senilais relikts”. “Turklāt tās baudīšana no apakštasītes,” turpināja vēstnieks “ir sena Krievzemes tradīcija. Starp citu, daudz senāka, kā ēšana no lāpstas.”

Vēstniecībā Renāru uzņēma visaugstākajā līmenī. Viņš jutās apmulsis no milzīgās uzmanības un nodomāja, ka šī laikam būs tā izslavētā Austrumu viesmīlība. Pēc nelielas ekskursijas pa plašajām vēstniecības telpām, viņš tika ielūgts paša vēstnieka kabinetā. Uz masīva riekstkoka galda kūpēja zeltīts patvāris, bet tam blakus Renāra lūpu pieskārienus gaidīja Kuzņecova porcelāna apakštasītes.

Kamēr dziedātājs baudīja satriecoši gardo tēju, vēstnieks pauda izpratni un līdzjūtību par Renāra profesionālo situāciju, uzsvēra, ka mākslinieka kungs dzimtenē ir nenovērtēts un ielūdza uzstāties Krievijā. “Jūs, Renār, varbūt to pat nenojaušat, bet jums kaimiņos ir miljoniem fanu. Lūk,” vēstnieks norādīja uz raibu tepiķi pie sienas, “katrs dzīpars šai skaistajā paklājā apzīmē desmitiem klausītāju Krievijā. Padomājiet par iespējām! Un, ja tas vēl jūs nepārliecina,” vēstnieks pieliecās tuvāk Renāram un pieklusinātā balsī turpināja, “es vakar sazvanījos ar patriarhu un viņš apstiprināja, ka PV koncertēšana Krievijā ir paša Dieva griba.”

Dēlu sagādātās raizes, labie diplomāta vārdi, siltā tēja un saldie praņņiki bija Renāru galīgi nokausējuši. Pamanījis sarunas biedra miegaino acu skatienu, vēstnieks mudināja dziedātāju sekot viņam uz blakus telpu. Atvēris durvis, Renārs ieraudzīja, ka istaba ir pavisam tukša, izņemot senlaicīgu malkas krāsni uz kuras bija uzlikta vatēta sega un spilvens. Uzrausies krāsnsaugšā, Renārs nekavējoties iegrima ciešā miegā.

Sapnī viņš atradās uz skatuves lielā koncertā. Visapkārt plīvoja sarkani-zili-balti karogi un valdīja vispārējs pacilājums. Pienācis pie mikrofona, Renārs uzsāka dziesmu “Rudens kā rudens…”, bet pašam par lielu pārsteigumu, no viņa mutes atskanēja “Ветер как ветер…” No tik negaidīta notikumu pavērsiena, Renārs atlēca soli atpakaļ no mikrofona, tomēr arī tas neizdevās, kā iecerēts. Parasta lēciena vietā, gluži kā pēc burvju mājiena, viņa ceļi ieliecās, labā kāja pastiepās uz priekšu, tūdaļ atkal atraujoties atpakaļ un ļaujot kreisajai kājai atkārtot labās kustību. It kā pats pret savu gribu, Renārs bija sācis lekt kazačoku.

Tikmēr uz krāsnsaugšas Renāram blakus bija uzrausies arī pats vēstnieks. Viņš sēdēja kājgalī un mīloša tēva acīm raudzījās gulošajā dziedātājā. Redzot, kā Renārs pa miegam rausta kājiņas, vēstnieks silti pasmaidīja, saprotot, ka šis sākums ilgai un sirsnīgai draudzībai."

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Brains 31.07.2015 16:51
Brīnišķīgs raksts!
3 0 atbildēt
Aija 31.07.2015 00:35
Prāta Vētra ir viena no labākajām latviešu grupām, ja es varētu jau būtu nopirkusi biļeti uz konci, bet diemžēl braucu mācīties... Saprotu! PV sākas koncerttūre sāncenši un skauģi sāk uzdarboties- KAUNS jums! Paši sasniedziet kaut pusi no tā ko viņi un tas mutes paveriet. P
13 6 atbildēt
lelde > Aija 31.07.2015 01:09
Ko tad tie sikie var sasniegt?ti mutes gudri var virinat.viniem vel daudz jamacas lai vismaz tiktu lidz tadiem ka PV
3 2 atbildēt
anna 31.07.2015 00:26
Kas notiek? Kas tie pa kārtējiem murgiem?
Kāpēc "jānoliek" PV?
Laikam jau pašiem skauž, ka nemāk dziedāt, nav jau gan tā ka viņi būtu netalantīgi. Tieši pretēji talants ir!
Raksts ir drausmīgs, domāts kā pazemojot? - Dīvaini cilvēki, kurš vispār atļauj ko tādu publicēt???
8 5 atbildēt
marts 31.07.2015 00:22
kurs idiots veidoja so rxtu ??
6 5 atbildēt
lapsene 31.07.2015 00:18
Nožēlojams skribents. Pašam kauns savu vārdu minēt. Jelgavā bija 23 000 apmeklētāju. Maz?
8 5 atbildēt
Anna 30.07.2015 23:21
Kaķīša murgi..Kas, to rakstīja ar galvu nav kārtībā.Kad , citi ( Vaikule,Pauls...un u.t.t) uzstājas ,tad viss labi.Kultūrā nav robežu...
7 7 atbildēt
stop > Anna 31.07.2015 00:17
kad krieva vateni purnā sajutīsi, tā vis neteiksi.
7 6 atbildēt
diks 30.07.2015 23:14
Nauda tak nesmird.
Ja cilvēkiem nav principu, tad vēl jo mazāk.
Lai brauc uz Donbasu,labi papildinās veco zēnu Josifu.
9 8 atbildēt
we 30.07.2015 23:14
Un kaa ar Riigas Dinamo?
Tie tachu nodeveeji kvadraataa. Un tie, kas iet uz speeleem Latvijas karogu vicinot ir nodeveeju liidzskreejeeji, jo Dinamo speelee praktiski tikai Krievijaa un existee pateicoties tikai krievu gaazes naudai.
12 6 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV