Policisti slimajam Grantiņam salauzuši roku un lēkājuši pa muguru

Šobrīd prasa sākt kriminālprocesu par nežēlīgo Linarda Grantiņa aizturēšanu.
Publicēts: 04.08.2015, Komentāri: 32

Drošības policijas darbinieku 23. jūlijā aizturētajam cilvēktiesību aizstāvības grupas Helsinki - 86 dibinātājam Linardam Grantiņam cietumā netiek nodrošināta nepieciešamā medicīniskā aprūpe brutālās aizturēšanas laikā lauztās rokas ārstēšanai un hroniskas slimības – izkaisītās sklerozes – terapijai, kā arī viņa vieninieka kamerā ir pārāk auksts, bet drēbes, lai varētu siltāk apģērbties, netiek izsniegtas, turklāt nedēļas laikā kopš aizturēšanas nav notikusi neviena pratināšana. "Tā ir vienkārši spīdzināšana, pat VDK laikos tā nebija," portālu Pietiek.com informējuši Grantiņa radinieki, kuri snieguši šo informāciju.

Pietiek jau ziņoja, ka Drošības policijas (DP) darbinieki, aizturot Grantiņu, rīkojušies tik vardarbīgi, ka slimnīcā 1950. gadā dzimušajam kungam konstatēts komplicēts rokas lūzums, kā arī nobrāzumi un traumētas nieres, jo aizturēšanas brīdī DP darbinieki esot viņu nogāzuši zemē un lēkājuši pa muguru. Grantiņš ievietots vieninieka kamerā Rīgas Centrālcietumā.

No Grantiņa radiniekiem Pietiek tapis zināms, ka cietumā nekas netiek darīts ne lauztās rokas, ne citu aizturēšanas brīdī gūto savainojumu ārstēšanai, turklāt aizturētajam netiek nodrošināta iespēja lietot multiplās jeb izkaisītās sklerozes terapijai nepieciešamos medikamentus, kā dēļ viņam sācies smags slimības paasinājums.

Par to, ka Grantiņam ir nopietnas veselības problēmas, pārliecinājušies arī cietuma mediķi – terapeits un dežūrmāsa, taču neirologs slimnieku nav izmeklējis. Turklāt vieninieka kamerā, kurā viņš ievietots, ir auksts, taču cietums viņam neizsniedz drēbes, lai varētu siltāk apģērbties.

"Tā ir vienkārši spīdzināšana, pat VDK laikos tā nebija," Pietiek stāsta Grantiņa radinieki, kuri sniedza šo informāciju. Arī advokāti Pāvels Rebenoks un Jānis Vilders, kuri uzņēmušies Grantiņa aizstāvību, Pietiek gan atturējās no plašākiem komentāriem, taču atzina - viņi tiešām esot šokēti, ka kaut kas tāds iespējams Eiropas Savienības valstī.

Radinieki meklē iespēju nodrošināt, lai cietumā Grantiņu izmeklētu neirologs, kurš specializējies multiplās sklerozes ārstēšanā. Tā kā šī diagnoze viņam uzstādīta Vācijā, Latvijas medicīnas reģistros nav nepieciešamās informācijas par viņa ārstēšanā izmantoto terapiju un slimības attīstības gaitu. Tādēļ diagnozes apstiprināšanai un terapijas noteikšanai nepieciešams veikt magnētiskās rezonanses izmeklējumu.

Pietiek pastāstīja Grantiņa meita Gita, viņas tēvs pat nevar uzrakstīt iesniegumu, jo izkaisītās sklerozes dēļ viena roka ir nejūtīga, bet otru salauzuši Drošības policijas darbinieki. Tēvs tikšanās laikā paudis aizdomas, ka viņš speciāli ievietots vieninieka kamerā, tādēļ radinieki ir gatavi darīt visu iespējamo, lai Grantiņu pārvietotu vismaz uz kameru ar vairākiem ieslodzītajiem, kuri varētu palīdzēt slimības saasinājuma brīdī.

Kā jau ziņots, 2014.gadā tiesa Grantiņam piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu saistībā ar 2012.gada 10.aprīlī sākto kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par darbībām, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Lai gan Grantiņš zināja par šo tiesas lēmumu, tomēr izvēlējās ierasties Latvijā un laikus par ierašanās datumu paziņoja publiski. Drošības policijas darbinieki viņu aizturēja tikai vairākas dienas pēc tam, kad Grantiņš bija ieradies Latvijā. Pati Drošības policija no jebkādiem komentāriem šai sakarā atsakās.

Šobrīd prasa sākt kriminālprocesu par nežēlīgo Linarda Grantiņa aizturēšanu - par to vairāk lasiet šeit


Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Latvietis 05.08.2015 07:43
Da vieni idioti, okupanti un degenerati taja valsti strada augstakajas un drosibas instances. Tapec manis tur nav. Ceru ka driz ta valsts noies pa burbuli un visi tie debiliki nosprags. Kauns ka esmu latvietis. Tikai zel tos normalos civekus kas tur palikusi un kuriem jacies....
2 0 atbildēt
Fakts 05.08.2015 02:27
Pietiek jau vairākkārt ir ziņojis par 23. jūlijā notikušo īpaši brutālo Grantiņa aizturēšanu, kurā 64 gadus vecajam kungam salauzta roka, radīti bojājumi nierēm un nobrāzumi, spārdot ar kājām pēc nogāšanas zemē. Drošības policijas darbinieki 1950. gadā dzimušā Grantiņa salauztajai rokai uzlikuši rokudzelžus un ar tiem piesprādzējuši pie automašīnas griestu roktura.
1 0 atbildēt
janis 04.08.2015 14:54
Drošības policija un ne tikai drošības policija,bet visas Latvijas Valsts policija, strādā taka Staļina Bērijas laika NKVD stulbi , bez kaut kādas kultūras izpilda noziedzīgās sistēmas pavēles, jūtas kā pārcilvēki, ar nesodāmības sajūtu, tādi cilveki kā Grantiņa kungs šaij sitēmai nav vajadzīgi, tapēc no viņiem jātiek vaļa, ar visiem iespējamiem līdzekļiem.
Pats esmu strādājis policijai, zinu kas tur notiek, to neraksta ne internetā ne avīzēs. Kāpēc Latvija vienmēr zaudē cilvēktiesību tiesas procesos. Aizdomājaties.
4 0 atbildēt
siksalietis 04.08.2015 10:49
Grantiņš pašlaik atbild par saviem vārdiem. Katrai darbībai ir sekas. Nevajadzēja uzvesties kā bezsmadzeņu radībai.
0 2 atbildēt
Giga 04.08.2015 09:56
Latvijas cietumos ne viens ne ko neārstē.Ja esi ar ko slims un vaidzīgi medikamenti tos var pasūtit par savu naudu,bet tas ir ļoti ilgs proces.Iesniegums cietuma priekšniekam,tad kamēr tas to izskata 7dienas minimums.Ja arī iesniegums tev izskatīts par labu tad tev vēl jāgaida kamēr tas realizēsies.Esi vienkārši slims,raksti iesniegumu,kamēr atnāks cietuma ārsts tu jau būsi vai nu vesals vai nu miris.Cietums ir cita valsts ar savu politiku un likumiem,esi nonācis tur ne viens tev nepalīdzēs tik nauda un prāts.Ja tev šīs divas iespējas nau tu esi "DIBENĀ"
19 1 atbildēt
ss 04.08.2015 09:53
Kaut kā neticas,ka policisti lēkāja pa muguru.Roku varbūt salauza,nepadomājot par spēku,vai arī pretojās.
2 23 atbildēt
liga 04.08.2015 09:34
LATVIJA POLICISTIEM VIS ATLAUTS.PIRMAJA JANVARI BAUSKAS IZOLATORA ITKA PAKARAS MANS DELS,DELAM BIJA REDZAMI MIESAS BOJAJUMI,BET POLICIJA UN MEDICINAS EKSPERTS UZTAISIJA PAPIRUS SAVADAK,LATVIJA POLICIJA DRIKST VISU.(AR SKUMJAS MIRUSA DELA MAMMA)
26 3 atbildēt
Paps 04.08.2015 09:27
Kas ir DP,tā pati kas FDD vai cita organizācija,priekš viņiem likumu nav,var pat nošaut.
16 2 atbildēt
Krista 04.08.2015 09:20
nezkāpēc cietumam būtu jādod drēbes aizturētajam, lai tuvienik nez ja jau tik auksti
2 19 atbildēt
Giga > Krista 04.08.2015 10:00
Nedod,dievs jums kāds tur nonāks,vainīgs vai nevainīgs,tad jūs sapratīsat cietuma politiku un iespējas tur ko nogādat.
67 1 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV