Uģis Magonis aizturēšanas brīdī bēdzis uz 200 km/h

Bijušais kompānijas «Latvijas Dzelzceļš» (LDz) vadītājs Uģis Magonis aizturēšanas laikā mēģinājis bēgt, liecina aģentūras BNS rīcībā esošā informācija.
Publicēts: 11.08.2015, Komentāri: 14
Viņš kopā ar savu šoferi, kurš vadījis automašīnu, atgriezies no Igaunijas, bet aizturēt viņu sākotnēji mēģināts uz Igaunijas - Latvijas robežas. Ignorējot aicinājumu apstāties, abi metušies bēgt. Bēgšanas laikā automašīna, kurā atradies Magonis un viņa šoferis, attīstījusi pat 200 kilometrus stundā lielu ātrumu.

Bēgšanu aptur ceļa remontdarbi

Bēgšanas mēģinājums beidzies pēc vairākiem kilometriem, kur noticis ceļa remonts un ātri pabraukt ar automašīnu vairs nav bijis iespējams.

Magoni aizturēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki. KNAB pārstāve Laura Dūša, atbildot uz jautājumu par Magoņa bēgšanas mēģinājumu, norādīja, ka KNAB procesuālās darbības nekomentē.

Jau vēstīts, ka KNAB sācis kriminālprocesu pret LDz valdes priekšsēdētāju Magoni par kukuļa lielā apmērā piedāvājuma pieņemšanu.

Draud līdz 10 gadu cietumsods

KNAB pārstāve Laura Dūša pirmdien informēja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta daļas par kukuļa - materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona pati vai ar starpnieku par kādu jau izdarītu likumīgu vai nelikumīgu darbību vai pieļautu bezdarbību kukuļdevēja, kukuļa piedāvātāja vai citas personas interesēs, izmantojot savu dienesta stāvokli, neatkarīgi no tā, vai pieņemtais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, ja pārkāpums izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts.

Par šo pārkāpumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Neoficiāla informācija par kukuli pusmiljona apmērāPēc Dūšas teiktā, kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka kukulis saņemts saistībā ar LDz meitasuzņēmuma «LDz ritošā sastāva serviss» (LDz RSS) iepirkumu.

Portāls «Diena.lv» iepriekš ziņoja, ka, iespējams, Magonis tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā LDz RSS nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma «Skinest».

Iepirktās lokomotīves bijušas dažādā stāvoklī un to cena atšķīrusies, bet katra no četrām lokomotīvēm maksājusi ap diviem miljoniem eiro un vairāk. Divas no četrām iepirktajām dīzeļlokomotīvēm jau piegādātas. «LDz RSS» iepirkums par četru 2TE116 sērijas lietotu dīzeļlokomotīvju iegādi noslēdzās šā gada 7.aprīlī, tajā bijuši divi pretendenti un uzvarējis «Skinest», kas ir arī viens no galvenajiem lokomotīvju rezerves daļu piegādātājiem LDz, pateicoties uzņēmuma līgumiem ar ražotājiem Krievijā, raksta «Diena.lv».

Savukārt Osinovskis Igaunijas sabiedriskajai raidorganizācijai ERR uzsvēris, ka konkurss par lokomotīvju iepirkumu noticis pēc visiem noteikumiem.

Oļega Osinovska dēls Jevgeņijs Osinovskis, kurš ir Igaunijas valdošajā koalīcijā esošās Sociāldemokrātiskās partijas (SDE) priekšsēdētājs, pirmdien paziņoja, ka nepastāv nekādas attiecības starp SDE un Oļegu Osinovski.

Tāpat vēstīts, ka KNAB 6.augusta vakarā veicis kratīšanu Magoņa darba vietā un viņu aizturējis. LDz vadītājs no amata piektdien, 7.augustā, tika atbrīvots, un par viņa pienākumu izpildītāju iecelts LDz līdzšinējais valdes loceklis Aivars Strakšas. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss atzina, ka Magoņa aizturēšana saistīta ar kādu saimniecisku darījumu.

Rīgas rajona tiesa sestdien, 8.augustā, Magonim piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma» 7.augustā vēstīja, ka KNAB kratīšanas veicis ne tikai Magoņa darba vietā, bet arī īpašumā Amatciemā. Magoņa pēctecis LDz vadītāja amatā varētu būt pašreizējais kompānijas viceprezidents Edvīns Bērziņš.

«Lursoft» informācija liecina, ka Magonis bija LDz valdes priekšsēdētājs kopš 2005.gada. No 2003. līdz 2005.gadam vadījis LDz padomi.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu.
Komentāri: 14
Avots: Ziņu aģentūra BNS
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

dzuda 15.08.2015 09:32
šinī valstī laikam taisnība nav un nebūs tie kas kautko ir zaguši atlai un p;ectam iekārto labākā darbā
0 0 atbildēt
Elo 11.08.2015 23:20
Sēž Uģis aiz restota lodziņa un dungo pie sevis dziesmiņu-
Ai, kaut man Dāliņa kājas būtu!
Divdesmit kilometrus kurām soļot nieks.
Tad manas ilgas piepildītas kļūtu,
Un skumjā sirdī atkal nāktu līgsma, prieks.
Pie tevis steigtos saules rietā,
Mums mīlas laimi nestu ziedoņvakars vēls.
Ai, kaut man Dāliņa kājas būtu!
Bezgala laimīgs kļūtu nabags zemes dēls.

Es steigtu uz tālēm, kur burvīgs ziedon’s smaid’,
Kad auksti rudens vēji žēli kauc,
Kur mīļā ar ilgām un karastām jūtām gaid’,
Un laimes brīdis sirdi sapņot sauc..
17 0 atbildēt
lomiks 11.08.2015 16:08
Neviens no lielajiem mahinātoriem nav iesēdināts un šis jau nav izņēmums. Tāpēc jau mēs esam tik nababadzīga valsts,ka tādi magoņi,lembergi,šķēles,šleseri,miķelsoni un tt.
Izlaupa valsts naudu un no viņiem barojas daudz piesedzēju augstākās aprindās!!!!
6 0 atbildēt
ak jāā 11.08.2015 15:54
vai par braukšanu 200km nekas nepienaksies klāt jeb jau tagad noņemt tiesības ŠOFERĪTIM ,KAS AKLI KLAUSĪJA ??NOST TIECĪBAS UN VĒLOS INFO PAR TO AVĪŽU SLEJĀS TEPAT ,PAR SOFERA BEZATBILDĪBU UN ROKAS BOČOŠANU MAGOŅPAVĒLĒM BRAUKŠANAS
3 0 atbildēt
nekas 11.08.2015 15:46
valsts darboņi ieceļ tādus piderus par lielu kompāniju vadītājiem,tie tik zog lielos apmēros,ņem kukuļus,veido visādas shēmas magoņi,miķelsoni,fliki utt...
4 0 atbildēt
GRAMATVEDIS 11.08.2015 15:37
Ko cepas par pus limonu! LIEPAJAS METALURGA lieta- desmitiem miljoni un nekas!Otkati?
6 1 atbildēt
ezis 11.08.2015 15:35
nevajag likt vinu cietuma . audzinosak butu spaidu darbi dzelzscela sliezu cela uzturesana paligstradnieka pienakumu veiksana par minimalo algu , ieprieks konfiscejot mantu. spaidu daros lidz pensijas vecumam.
13 0 atbildēt
Harijs 11.08.2015 15:35
Vienkārši nepadalījās ar vajadzīgajiem cilvēkiem.
6 0 atbildēt
martins 11.08.2015 15:35
nesaprotu,kā tad viņš galu galā aizturēts-darba vietā vai bēgot!
1 1 atbildēt
Aiva 11.08.2015 15:32
Un ko tad viņam piespriedīs par šādu nodarījumu? Būs tāpat,kā ar Lembergu,gadiem tiesāsies,kamēr lietai būs noilgums! Magonis paliks slims,gulēs slimnicā,tāpat kā Lavents,būs tuvu miršanai,un tad jau būs noilgums,un būs amnestija.Un visam tiesāšanās procesam beigas!Tā tai mušu Valstī notiek.Ja veikalā nozog kādu nieku,tad uzreiz uz policiju,un uz nāriņām!Mēs maksājam nodokļus,viņiem visiem tādas algas un vēl jāzog! Kauns pa visu ģīmi!!!
7 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV