Vai Belēvičs atkāpsies? Ministrs bez kauna un goda. Tauta šokā par egoistisko onkoloģijas rindas apiešanu

Labāks par citiem? Aizdomas, ka Guntis Belēvičs apgājis garo rindu Onkoloģijas centrā. Lūdzam lasītājus komentēt un izteikt savas domas par kārtējo ministra Belēviča skandalozo rīcību.
Publicēts: 08.06.2016, Komentāri: 63
Skandalozais, skarbi kritizētais un tautas neuzticību iemantojušais veselības ministrs Guntis Belēvičs no Zaļo un Zemnieku savienības, iespējams, ir izmantojis amata priekšrocības un apgājis rindu slimnīcā, lai īpaši ātri nokļūtu uz operāciju galda Latvijas Onkoloģijas centrā Gaiļezerā.

Tā šorīt, 2016.gada 8.jūnijā vēstīja Latvijas Avīze (turpmāk tekstā LA). Šī informācija sacēlusi skandalozu emociju vētru masu medijos un sabiedrībā; tāpat ļaudis sociālajos tīklos steidz izteikt nosodījumu un krasu spriedumu ministram atkāpties no veselības ministra amata.


Informāciju par Belēviča vizīti slimnīcā Latvijas Avīzes žurnāliste saņēmusi no kāda ārsta, kurš vēlējies palikt anonīms. "Operāciju zāle tikusi iztīrīta no slimniekiem, kā arī no "neuzticama" personāla. Tad, kad Gaiļezerā ārstējās Valsts prezidents, šādas ažiotāžas nebija," rakstījis anonīmais avots. Savukārt ministrs ir izvairīgs un nesniedzis skaidras atbildes par to, vai tiešām, izmantojot sava amata priekšrocības, viņš maija beigās devies uz valsts stacionāru, lai veiktu nelielu ķirurģisku operāciju - maznozīmīgu un veselību/dzīvību neapdraudošu kaiti.
Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS), kurš apņēmies ieguldīt pūles, lai mazinātu garās rindas uz valsts nodrošinātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, šā gada maijā Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), iespējams, apgājis rindu, lai viņam tiktu veikta maznozīmīga ķirurģiska operācija. Pats ministrs tikmēr izvairās atbildēt uz jautājumiem par viņa ārstēšanos LOC. Savukārt premjeram pagaidām neesot sīkākas informācijas.

Maija beigās LA saņēmusi anonīmu e-pasta vēstuli no personas, kas apgalvojusi, ka ir LOC ārsts un ka pirms dažām dienām slimnīcā ieradies Belēvičs. Ministrs esot vēlējies, lai viņam veic operāciju, kādu par maksu varētu veikt arī privātklīnikās, turklāt šīs operācijas neveikšana nekādas ļaundabīgas sekas neizraisītu, e-pastā apgalvojis anonīmais ziņotājs, trešdien vēsta «Latvijas Avīze».

«Pacientiem, kam nav naudas, šādas operācijas neveic neviens. Mums onkoloģijas slimnīcā rinda jeb melnais koridors ir pat pacientiem ar maligniem ādas jaunveidojumiem.

Lai operētu Gunti Belēviču, operāciju zāles tika iztīrītas no slimniekiem

Operāciju zāles tika iztīrītas arī no «neuzticama» personāla,» rakstījis anonīmais e-pasta sūtītājs,

aicinot publiski pajautāt Belēvičam, «vai tiešām viņš domā, ka viņam pienākas viss, bet tiem Latvijas iedzīvotājiem, kam nav naudas, - nekas».

Uz precizējošiem jautājumiem nezināmais vēstules autors atbildēt neesot vēlējies, norādot uz sekām, kas viņam draudētu, ja atklātos, ka kāds Onkoloģijas centra darbinieks izpaudis ziņas par pacientu.

Belēvičs apgalvo, ka pēdējo reizi valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus saņēmis pirms vairākiem gadiem

Pēdējo 25 gadu laikā valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) esot saņēmis tikai vienu reizi - 2004.gadā, informēja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Ministrs ar Šneidera starpniecību gan piebildis, ka, ievērojot Pacientu tiesību likumā garantētās pacienta tiesības, citus komentārus par savu veselības stāvokli nesniegs.

Belēvičs ticis operēts divas reizes

Pēc avīzes rakstītā, sastopot Belēviču klātienē Ministru kabineta gaitenī, viņš žurnālistei apstiprinājis, ka ir ticis operēts un nodemonstrējis divus čekus, kas bijuši no Ādažu privātslimnīcas, savukārt uz jautājumus par Onkoloģijas centra apmeklējumu, ministrs attraucis, ka pēdējās dienās esot operēts divas reizes, bet savu veselības stāvokli nekomentēs. Uz jautājumu, kā izdevies panākt operēšanu bez rindas, Belēvičs neesot atbildējis, aizcērtot valdības sēžu zāles durvis, trešdien vēsta avīze.

Ministrijā nekomentē ministra prombūtni konkrētajā dienā

Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļa kopš 30.maija žurnālistiem neesot atbildējusi uz LA jautājumu, kāpēc dienā, ko vēstules autors norādījis kā ministra Onkoloģijas centra apmeklējuma datumu, Belēvičs nav bijis darbā.

Savukārt Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, kuras paspārnē atrodas LOC, atteikusies atbildēt uz jautājumiem, vai ministrs ir pierakstījies pie speciālista tāpat kā «parastie pacienti», saņēmis speciālista norīkojumu un tad tāpat kā «parastie pacienti» gaidījis rindā. Slimnīca aizbildinājusies ar pacientu datu aizsardzību.

Lai pārbaudītu, vai Belēvičs tiešām ir ticis operēts LOC, LA žurnāliste piezvanījusi uz slimnīcas reģistratūru, uzdevusies par VM sekretāri un taujājusi, vai gadījumā ministrs operācijas dienā nav atstājis nodaļā zaļu mapīti.

Pēc gariem noskaidrošanas darbiem slimnīcas Informācijas centra vadītāja Larisa Kirsone beidzot «ministrijas sekretārei» pavēstījusi: «Nu, mēs neko neatradām. Māsiņas nodaļā teica, ka viņam līdzi bija tikai mobilais telefons. Ja kaut ko atradīsim, dosim ziņu.»

Papildus tam laikraksta rīcībā esot arī kāda maija beigās no Belēviča mobilā tālruņa sūtīta īsziņa, kuras autors apliecinājis, ka nevarot atbildēt, jo atrodoties onkoloģijas centrā.

Avoti LOC kā veselības ministra «uzņēmēju» un arī operētāju minējuši centra galveno ārstu Viesturu Krūmiņu, taču viņš LA žurnālistiem atteicies sniegt jebkādus komentārus, aicinot uzdot jautājumus pašam Belēvičam.

Turpretim VM atbildējusi, ka ministrs ir ļoti aizņemts un laiku atbildēm tuvākajās dienās noteikti neatradīs.

Sastopot Belēviču klātienē Ministru kabineta gaitenī, viņš žurnālistei apstiprinājis, ka ir ticis operēts, un demonstrējis divus no maka izvilktus «acīmredzami speciāli sagatavotus čekus». Tiesa, tie abi izrādījušies Ādažu privātslimnīcas čeki, savukārt uz jautājumu par LOC apmeklējumu ministrs attraucis, ka pēdējās dienās esot operēts divas reizes, bet savu veselības stāvokli nekomentēšot.

Uz jautājumu, kā izdevies panākt operēšanu bez rindas, Belēvičs vairs neesot atbildējis, aizcērtot valdības sēžu zāles durvis.

Sociālajos tīklos sabiedrība ir šokā un atsevišķi vēlētāji Gunti Belēviču ir nosaukuši par cūku.

LŪDZAM LASĪTĀJUS KOMENTĒT un izteikt savas domas par kārtējo veselības ministra Belēviča skandalozo rīcību komentāru sadaļā.

LASIET VĒL: Miljonārs, ministrs Belēvičs mielojas ar svaigiem brieža pautiem. VIDEO

Belēviča onkoloģijas pauze, Latvijas Avīzes video:LASIET ARĪ: Paciente izmisumā novēl skandalozajam Belēvičam izjust to pašu, ko viņa
Komentāri: 63
Autors: Kaspars Ūdris
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Annele 10.06.2016 00:11
Slaists. miljonārs puskoklēcējs un plānā galdiņa urbējs!
1 1 atbildēt
Antra 09.06.2016 19:17
Nezinu vai notikums ir tik traks, lai šitā visi bļautu un plosītos. gadu desmitiem nolaista nozare ir mediciina un nu no Beļvičā visi gaida lai viņš visu sakārto tā uzreiz. Bebūs tā, visam savs laiks vajadziigs.
Beļēvčš jau nav vainiigs ka visi ministri, kas bija pirms viņe tā arī jēdzīgu neko nesadariija.
1 1 atbildēt
Eidis 09.06.2016 14:19
Cik labi visi informēti! Ne velti saka,ka latvietim gardākais kumoss ir cits latvietis! Pagaidiet lai noskaidro patiesību,un tad bļaujiet!OK?
1 1 atbildēt
Eh 09.06.2016 14:13
Jā,lai es tiktu uz onkoloģisko man pusgads jāgaida,kad sagaidu,pasaka sorī pilns,bij ārkārtas pacients...saku par savu naudu var, sagrabināšu,kaut sms kredītos,atkal sorī dakteris iet atvaļinājumā!
Bet man dzīvot gribas,jo bērni vēl mazi,tagad es redzu,kas ir ārkārtas pacienti,kauns belēvič atkāpies!!!!!
2 0 atbildēt
Skumji 09.06.2016 12:25
Jebkurā gadījumā kā cilvēka Belēviča kungam vēu labu veselību, bet šāda rīcība no miistra puses ir neiedomājami cūcīga.
Ja palīdzība bija vajadzīga, tad - lai nu kurš - bet viņš jau nu spētu apmaksāt to arī privātajā klīnikā. Atņemt kaut vai vienu rindas veu nabadziniem, invalīdiem (kuru, pie tam, amata pienākums liek aizstāvēt ! ) .... Ku vēl lielāku cinismu!
0 1 atbildēt
es 09.06.2016 01:19
Sirds saap par Latviju.Kas notiek? Vai taapeec mees braucaam miera uztureessanas misijaas ar lepnumu par sarkanbaltsarkano karodzinnu uz piedurknes?
0 0 atbildēt
es 09.06.2016 00:50
pie mums tak nekad neviens nepar kādiem nodarījumiem nav atkāpies un neatkāpsies.Pat Dombrovskis veikli aizslīdēja uz Eiroparlamentu ar tik diženu žestu ka vēmiens nāk
1 0 atbildēt
Daiga. 09.06.2016 00:36
Lai tev.....veicas....ko měs ciešam paśreiz????????,.B.k.visa tauta!!!!!!!!
0 0 atbildēt
Sarmite. 09.06.2016 00:26
Ministram ir jaasniedz atbilde uz zhurnaalista jautaajumiem,jo taa ir atbilde tautai,nevis jaaaizceert durvis!Ja neatbild.taatad ir ko sleept.Un taadaa gadiijumaa,kaa visaas civilizeetaas valstis,ir jaatstaaj ministra kreesls!Godapraatam ir jaabut.(par ko gan es ljoti shaubos!!!)
0 0 atbildēt
Gints 09.06.2016 00:13
Es te sāku saprast kapēc neviens normāls cilvēks nekad nekur pie ārstiem netiek-tas ir tieši tapēc, ka tādi lupši kā Belēvičs un Zatlers šļūc bez rindas. Nu lai viņiem vieglas .......
0 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV