Latvijas Avīze publicē Rasnača līgavas 'skapja skandāla' visjaunākos faktus

Par mūsu nodokļu maksātāju naudu tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs pie savas līgavas Aldas Ozolas pārvedis personīgās mēbeles. Plašāk lasiet šodienas, 2016.gada 29. jūnija laikrakstā Latvijas Avīze vai LA.LV E-izdevumā.
Publicēts: 29.06.2016, Komentāri: 25

Lato Lapsa, Kristīne Jančevska speciāli Latvijas Avīzei

Pēc viena šo rindu autora iesnieguma saņemšanas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) apņēmies “savas kompetences ietvaros” sākt pārbaudi par “Rasnača skapi” – gadījumu, ko pats tieslietu ministrs pēc pieķeršanas pasniedz tikai kā “profesionālās ētikas pārkāpumu”. Taču virkne faktu un ministra izlocīšanās rada iespaidu, ka ministrijā, kurai jārūpējas par tiesiskuma ievērošanu valstī, netiek strikti nodalīta valsts manta un privātās vajadzības.

“Tas bija ārkārtas gadījums. Un tādā veidā steidzamības kārtā tas bija izņēmuma gadījums,” šādos vārdos tieslietu ministrs otrdien pirms valdības sēdes skaidroja apstākļus, kas viņu piespieduši izmantot Tieslietu ministrijas bilancē esošo mikroautobusu “Volkswagen Caravelle” un tā vadītāju Ervīnu Kunci, lai no ministra iepriekšējās mītnes Pārdaugavā uz jauno mitekli Rīgas centrā saskaņā ar paša versiju četrdesmit minūtēs pārvestu vienu nelielu skapi.

“Kas tāds bija noticis ar skapi, ka to nevarējāt pārvest ar privātu transportu? Un kas bija šī steidzamības kārtība?” No šī jautājuma tieslietu ministrs paslēpās valdības sēžu zālē, un uz to nevēlējās atbildēt arī viņa preses pārstāvis Andris Vitenburgs, kurš iepriekš pildījis KNAB preses sekretāra pienākumus.

LASIET VĒL: Skandāls! Dzintars Rasnačs par nodokļu maksātāju naudu esot pārvadājis privātas mēbeles

Pirmdien, kad šis 30. marta notikums nāca gaismā, A. Vitenburgs ministra vārdā apgalvoja, ka skapja vešana esot notikusi pusdienas pārtraukumā, ilgusi nepilnu stundu un ministrs šoferim esot samaksājis 20 eiro “par degvielu”, nekādas atskaites par to neprasot un arī neinteresējoties, kā šī nauda tiks izmantota. Pie šīs versijas nu turas arī ministrs.

Taču gan tieslietu ministra preses pārstāvis, gan pats Dz. Rasnačs cenšas apiet vai noklusēt dažus būtiskus aspektus saistībā ar šo atgadījumu, kuri liek apšaubīt visas versijas pilnīgu patiesīgumu.
Tieslietu ministrs otrdien nevēlējās atbildēt uz jautājumu, kā brīnumainā veidā viņam izdevies 40 minūtēs no centrā esošās Tieslietu ministrijas ēkas nokļūt Pārdaugavā (pēc mūsu ziņām, Āgenskalnā), tur iekraut busiņā mēbeli, aizbraukt līdz centram (pēc mūsu ziņām, Lāčplēša un A. Čaka ielas krustojumam), mēbeli izkraut, ienest dzīvoklī un vēl nokļūt atpakaļ līdz ministrijas ēkai.

Tāpat ministrs nevēlējās atbildēt uz citu jautājumu – uz kurieni gan viņš nogādājis “ārkārtējo izņēmuma skapi” un kam viņa jaunais miteklis pieder. Šī nevēlēšanās arī ir saprotama – pēc mūsu rīcībā esošas informācijas, iepriekš divreiz šķirtā ministra privātais skapis ar valsts auto ticis nogādāts citas augstas valsts amatpersonas dzīvoklī. “Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (52) beidzamajā laikā ir tik labā fiziskajā formā, ka pa kāpnēm skrien kā jauns puika un beidzot atrādījis arī plašākai sabiedrībai savu jauno mīlestību Aldu Ozolu, kura pie ministra sāniem zied kā roze superīsā minikleitā,” tā pagājušā gada novembrī rakstīja “Vakara Ziņas”.

“Es… nē, nekādas citas mēbeles nav,” tagad negribīgi atzīst dzīvokļa saimniece, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Ozola. “Man nav informācijas”, “es tiešām neko nezinu”, “es nebiju noteikti klāt jebkurā gadījumā” – tas ir faktiski viss, ko ierēdne atbild uz jebkuru citu jautājumu, pirms atrod glābiņu ministrijas iekštelpās.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos video!

Lapas: 123
Komentāri: 25
Foto: Nra.lv un ekrānšāviņi no interneta
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Kaplis 30.06.2016 23:02
sis ir viltigs krievijas specdienestu pirksts , lai panaktu skapja delj atlaishanu nno daraba :D :D :D Putins vainigs :D
1 0 atbildēt
Alda Milberga 30.06.2016 23:01
Žogam, ko prāts uzceļ, jūtas viegli tiek pāri...! Žēl, ļoti gudrs tieslietu ministrs (flag:lv) !
1 0 atbildēt
Lūcija Sušinska > Alda Milberga 30.06.2016 23:01
Gudri aplamības televīzijas ēterā nerunā.
1 0 atbildēt
Niola Lilienfelde 30.06.2016 23:00
Viņi visi dzīvo,ceļo un atpūšas,pērk mājas ārzemēs... par mūsu nodokļu naudu, ieskaitot pagastu pašvaldību ierēdņi! (rock)
1 0 atbildēt
Zaiga Bernāne 30.06.2016 23:00
domaaju, ka viss dokumentaali noformeets nevainojami, bet esmu paarliecinaata, ka par nodokllu maksaataaju naudu tiek dariits daudz daudz vairaak.(viens lloti mazs piemeers-pludijosaa Riiga )....un sis gadiijums ir smiekliigi atspogullots, kaa peedeejais salmins, pie kura piekkeras sie preses paarstaavji ...........Lai beidzot buutu " baigaa sensaacija', kuru paraadiit............
0 0 atbildēt
Siguta Muskate-Muskarāte 30.06.2016 22:59
PIETIEK,PIETIEK....KATRAM JĀATBILD VISPIRMS PAR SEVI.MIERS VAIRO,NEMIERS POSTA ;)
2 0 atbildēt
sers Eltons 30.06.2016 04:57
Varēja jau nu smukāku nogrābt, ja vēlējās tik jaunu dabūt. Par skapja pārvešanu izsaku nosodījumu, kā NA vēlētājs
1 0 atbildēt
sky 29.06.2016 13:58
Atraduši , par ko brīnīties ! Nekas briesmīgs jau nav ne izdarīts , ne noticis - viens nabaga skapītis gribējis pavizināties ar glaunāku autiņu . Vai tad viņš arī nav pelnījis ko labāku ?! Priecājos par viņa veiksmi !
1 2 atbildēt
haa-ha 29.06.2016 11:40
Naiva nezinite!
1 0 atbildēt
k. 29.06.2016 11:31
vai tad smukāku brūti nevarēja ztrast?
1 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV