Rasnačam draud kriminālprocess skapja pārvešanā pie līgavas par nodokļu maksātāju naudu

Rasnačs kļuvis par otru populārāko skandālmeistaru aiz Belēviča pēdējo valdību sastāvos šajā gadsimtā.
Publicēts: 06.07.2016, Komentāri: 22

Ja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, sniedzot liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), neatsauks savu publisko paziņojumu, ka par sava „līgavaiņa skapja” vešanu ar Tieslietu ministrijas auto tā šoferim esot samaksājis 20 eiro „degvielai”, un ja neizdosies panākt arī autovadītāja „pareizas” liecības, arī ministrs var tikt pie kriminālprocesa pēc Krimināllikuma panta par prettiesisku labumu došanu, vēsta portāls Pietiek.com .

Pietiek jau ir informējis par KNAB pašreizējo oficiālo skaidrojumu: vērtējot tieslietu ministra Rasnača rīcību, ministrijas autotransportu izmantojot, lai pārvestu privāto skapi, birojs vēloties norādīt, ka saskaņā ar “Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumu” šāda rīcība – pretēji ministra apgalvojumiem, ka viņš tā drīkstējis rīkoties, jo tas bijis „ārkārtas izņēmuma gadījums” - netiek pieļauta.

„Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.30 pantu “Valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšana” - par likumā noteikto komercdarbības, valsts amatpersonas amata savienošanas, pārstāvības, ienākumu gūšanas ierobežojumu vai tādu ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar valsts vai pašvaldības mantu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā - uzliek naudas sodu valsts amatpersonai no septiņdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus vai bez tā,” skaidro KNAB.

Savukārt mikroautobusa šoferim, kuram ministrs pēc skapja pārvešanas saskaņā ar paša Rasnača publiski sniegto skaidrojumu pēc šo faktu atklāšanās esot iedevis 20 eiro „degvielai”, saskaņā ar KNAB sākotnējo skaidrojumu varētu nākties rēķināties arī ar kriminālprocesu par rīcību, par ko paredzēta atbildība Krimināllikuma 326.2. pantā „Prettiesiska labumu pieprasīšana un pieņemšana”, - par šādu rīcību soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Taču no KNAB skaidrojuma arī netieši izriet – ja tieslietu ministrs nemainīs savu apgalvojumu, ka par valsts auto un valsts šofera izmantošanu sava personiskā „līgavaiņa skapja” „ārkārtas izņēmuma” pārvadāšanai autovadītājam samaksājis 20 eiro skaidrā naudā, arī Rasnačs varētu tikt pie kriminālprocesa pēc Krimināllikuma 326.3. panta „Prettiesiska labumu došana”.

Saskaņā ar to „par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu piedāvāšanu vai nodošanu personiski vai ar starpnieku valsts vai pašvaldības iestādes darbiniekam, kurš nav valsts amatpersona, vai valsts institūcijas pilnvarotai tādai pašai personai, lai tā izdarītu kādu nelikumīgu darbību labuma devēja vai jebkuras citas personas interesēs, izmantojot savas pilnvaras, neatkarīgi no tā, vai materiālās vērtības, mantiska vai citāda rakstura labumi domāti šai vai jebkurai citai personai, soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu”.

Kā jau informēts, Rasnačs šonedēļ atteicās atbildēt uz Pietiek jautājumu, vai viņš izjūt atbildību saistībā ar iespējamām sankcijām, kas var tikt vērstas pret autovadītāju, kurš bijis spiests pildīt savas tiešās priekšniecības rīkojumus un pārvest Rasnača „līgavaiņa skapi”.

Tikmēr Pietiek šodien publicē nelielu sarunu ar Ervīnu Kunci – Tieslietu ministrijas mikroautobusa vadītāju, kurš bija Rasnača „līgavaiņa skapja” vedējs un krāvējs:

Ej uz nākamo lapu, lai lasītu tālāk!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

007 09.07.2016 10:05
Tas labi, ka rokā izkapts lai iet nopļaut zāli Grenctāles robežpunktā, citādi tukša runa un par valsti kauns.
0 0 atbildēt
gunta 08.07.2016 21:13
Knab lielu lietu nav ,,kauns pat lasit
0 0 atbildēt
zemnieks 07.07.2016 21:44
Negodīgi Rasnačs rīkojies. Un no viņa ņem piemēru citi politikāņi. Drīz sāks pārvadāt dārza mājas ar ministriju samosvaliem
1 0 atbildēt
es 07.07.2016 01:22
Lai kādi nebūtu panti par šāda veida nodarījumu - man tomēr būtu velēšanās to skapi atstāt mierā un sākt ar patiesu nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu lielos apmēros pārējām valsts amatpersonām,kuras rīkojas ar valsts naudu,kā ar rudens lapām......
5 1 atbildēt
z 06.07.2016 23:11
Secinājums,Rasnačs stipri kādam traucē,tātad jāmeklē iespējamie veidi,kā aizbāzt muti
6 1 atbildēt
fidels 06.07.2016 22:59
viens likums,viena taisnība visiem...bet realitātē?
1 0 atbildēt
sprīdis 06.07.2016 22:45
nu pēc būtības jau pareizi ir, nav lielu vai mazu noziegumu, labu vai sliktu, noziegums ir noziegums un par tā īstenošanu pienākas atbilstoša sods un nedrīkst skatīties vai skapi pārveda vai kāpu ielā apbūves gabalu nopirka, atbildība jauzņemas. vienkārši izbrīnu raisa samērīgums, šeit par skapi runā nedēļu bet par kādiem smagākiem noziegumiem tiek klusēts.
8 0 atbildēt
Oskars 06.07.2016 22:31
Atraduši par ko kašķi taisīt!Tas ir tikai normāli,ka cilvēks,ja viņam nepieciešams kāds pakalpojums,pēc tā vēršas savā darba vietā un iespēju robežās tos saņem.Ja cilvēkam vajadzīgs transporta pakalpojums un darba vietai ir attiecīgs transporta līdzeklis,tad viss kārtībā.Samaksa par šo pakalpojumu ir uzņēmuma iekšēja lieta un parasti tiek aprēķināta pēc cenrāža,kuru uzņēmuma administrācija ir izstrādājusi un apstiprinājusi savu darbinieku apkalpošanai.Šī cena var atšķirties no cenas,kuru prasa specializētā transporta firma,taksometri vai tā pati firma,sniedozt šo pakalpojumu citam klientam,kurš nav šajā firmā strādājis.Mūsu valstī yak ir demokrātija un vienlīdzība.Pakalpojumu savā darba vietā par vienādu samaksu ir tiesīgs saņemt gan ministrs,gan sētnieks,gan mehāniķis.Attiecīgā mehānisma vadītājam,ja viņš transportu izmanto savām vajadzībām,tas ir vislētāk,jo viņš par šo braucienu nesaņem algu,maksā tikai par degvielu un mašīnas amortizāciju.
8 1 atbildēt
es 06.07.2016 22:28
Es nesaprotu, kāpēc par šādu vienu braucienu tā te tiesā!
Talsos ar pašvaldības specdienesta auto regulāri vizinās privātās vajadzībās pašvaldības policisti. Brauc pusdienās ,vakariņās, uz dabu un no dara. Par manu izbrīnu bija atbilde, ka Talsu dome atļāvusi!
7 1 atbildēt
Ilarions > es 06.07.2016 22:48
Brocēnos un Saldū pie daudzām mājām nakšņo policijas a/mašīnas ,no rītiem ved bērnus uz skolu vai dārziņu,sievas no un uz darbu pēc tam paši brauc uz darbu un mājās,pat aizbrauc uz dārzu. Un kas???Un -nekas ,tā it kā jābūt -Latvijā taču dzīvojam.
Varētu taču likt Rasnača k-gam mieru.
7 1 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV