'Gandrīz apraudāties var!' - Elita Patmalniece un Ivars Zviedris ar padomiem priecē jaunos māksliniekus

Publicēts: 15.12.2017, Komentāri: 5

Šonedēļ Rīgā atklāta izstāde, kurā iekļauti radošo darbu konkursa skolēniem “Osta pilsētai” darbi – īsfilmas, zīmējumi un fotogrāfijas, kur atainotas ostas teritorijas un infrastruktūra – bākas, moli, tehnika, kravas utt. Jauno talantu veikumu vērtēja un komentēja dokumentālists, nupat pirmizrādītās filmas “Zāģeri” režisors Ivars Zviedris un vienmēr kolorītā māksliniece Elita Patmalniece.

Ivars Zviedris ar profesionālo aci izvērtēja jauniešu īsfilmas, vienai piešķirot specbalvu. Par dokumentālista favorītu kļuva stāsts, kur galvenajās lomās ir mīlulis, ar nosaukumu “Rīgas osta suņa acīs”, tās autore – Rīgas 25. vidusskolas audzēkne Melisa Mukāne. Dažu minūšu garajā filmiņā redzams emociju pilns suņa ceļš līdz Rīgas ostai kopā ar saimniekiem, kuri pošas kruīzam. Ietverta arī emocionāla šķiršanās un satikšanās. “Filmā mēs redzam, kā autores mīlulis mūs izved cauri pilnīgam stāstam, kuram visu laiku varam just līdzi,” pauda režisors. Tikmēr Elita Patmalniece atzina, ka īsfilma sanākusi tik tiešām emocionāla. “Gandrīz apraudāties var,” komentēja gleznotāja. Arī viņa piešķīra specbalvu vienam no konkursantiem, izvēloties sev tīkamāko darbu – Bauskas pilsētas pamatskolas Evelīnas Burmistrovas zīmējumu, kur attēlots kuģa kapteinis ar dēlu. “Nebija viegli izvēlēties, bet konkrētais man šķita tāds ļoti mīlīgs un savdabīgs. Tāds personiskāks, varbūt tāpēc, ka tajā attēlots tēvs un dēls,” sacīja māksliniece.

Papildu informācija:

Darbus konkursanti sarūpēja, piedaloties Rīgas brīvostas izsludinātajā radošo darbu konkursā “Osta pilsētai”, kas šogad noritēja jau 12. reizi. Starp Rīgas mācību iestādēm konkursā aktīvākie bijuši audzēkņi no Rīgas Franču liceja, Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas un Rīgas Ezerkrastu pamatskolas. Kopumā konkursam tika saņemti 69 pieteikumi no mācību iestādēm visā Latvijā, tostarp Rīgas, Liepājas, Ogres, Ventspils, Aizkraukles, Tukuma, Cēsīm, Jelgavas, Bauskas u.c.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos video!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

irs 15.12.2017 21:01
vinu sunu buda pretekle
0 1 atbildēt
germans > irs 16.12.2017 01:31
ko te atnāci iekakāt, neviens tevi te negaida
1 0 atbildēt
Alfa 15.12.2017 14:06
APRraudāties var no Patmalnieces frizūras
2 0 atbildēt
Ināra Prole-Stelmaščika 15.12.2017 12:38
Vai ta ir frizuza,ak Dievs!? :D :D :D
4 0 atbildēt
Sīga > Ināra Prole-Stelmaščika 15.12.2017 14:07
No nemainiga kaposta uz galvas visu sho gadu garumā
3 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Ziņas

Slavenību veselība

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV