Jaunas ērtības jauniešiem! Tagad viss ar izglītību saistītais pieejams e-pakalpojumos Latvija.lv

Publicēts: 16.07.2018, Komentāri: 2

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli” ietvaros vietnē https://mana.latvija.lv/ izstrādāta dzīves situācija “Studijas un mūžizglītība”. Ikvienam interesentam vienuviet ir pieejama informācija par karjeras izvēles testiem un konsultācijām, studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, izglītības un mūžizglītības programmām pieaugušajiem un cita informācija par valsts piedāvātajiem e-pakalpojumiem.

Īpaši aktuāli tas ir topošajiem studentiem, jo līdz 10. jūlijam studijām varēja pieteikties elektroniski vienotajā valsts un pašvaldību portālā Latvija.lv. Dzīves situācijā ir atrodama informācija par pieejamajiem karjeras testiem un dažādām konsultācijām, kas palīdzēs studēt gribētājiem iejusties potenciālā darbinieka lomā, kā arī saprast, kādas īpašības ir nepieciešamas konkrētās profesijas pārstāvjiem. Tas var palīdzēt atrast gan īsto studiju, gan karjeras virzienu.

“Esam aktīvi strādājuši pie sabiedrības informēšanas par tehnoloģiju un e-pārvaldes piedāvātajām iespējām dzīves kvalitātes uzlabošanai ikvienā dzīves jomā un vecumā, sekmējot ne tikai iekļaujošas sabiedrības principu attīstību e-vidē, bet arī mūžizglītības iespējas. Tāpēc patīkami redzēt, ka iedzīvotāji arvien vairāk izmanto e-pakalpojumus un daudzas dzīves situācijas, tostarp pieteikšanos studijām, risina elektroniski,” uzsver Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Edmunds Beļskis.

2017. gadā vienotā valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv visvairāk skatītais publisko pakalpojumu apraksts bija “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās”, kas apskatīts vairāk nekā 73 tūkstošu reižu, liecinaValsts reģionālās attīstības aģentūras apkopotie dati. Tāpat e-pakalpojums “Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās” bijis viens no populārākajiemportālā Latvija.lv pieejamajiem e-pakalpojumiem, kas pērn uzsākts teju 120 tūkstošus reižu.

Ar uzņemšanas punktiem un to darba laikiem var iepazīties gan augstskolu mājaslapās, gan arī portālā Latvija.lv.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Anita 17.07.2018 09:33
budžeta vietas Latvijā diži maz, jaunieši brauc prom ari mācību 'dēļ, jo trimdā iespējas plašākas
0 0 atbildēt
mamma 16.07.2018 23:53
Super, bet šķiet par maz tiek reklamēta šāda kampaņa
1 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Ziņas

Slavenību veselība

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV